ساخت جرثقیل سقفی | قیمت و خرید

در بسیاری از محیط های صنعتی و همچنین صنایع مختلف و همچنین در پروژه هایی که وزن تجهیزات و وسایل بیشتر از یک تن برسد نیاز به جرثقیل سقفی وجود دارد. جرثقیل سقفی همانطور که از نامش پیداست، در سقف سالن های پروژه ها به کار می رود و در طول و عرض و ارتفاع بارهای مختلف را جابجا میکند. به عبارتی از جرثقیل سقفی یکی از پرکاربردترین تجهیزات برای جابجایی مواد می باشد. جرثقیل های سقفی دارای انواع و مدل های مختلفی می باشد و بر اساس نیاز یکی از انواع جرثقیل سقفی بسیار کاربردی و مناسب را می توان انتخاب کرد.

جرثقیل های سقفی در دو دسته اصلی قرار دارند که به این جرثقیل ها یا جرثقیل سقفی دو پل و جرثقیل سقفی تک پل می نامند که ممکن است، قیمت جرثقیل سقفی تک پل با قیمت جرثقیل سقفی دو پل متفاوت باشد.

جرثقیل سقفی

ساخت جرثقیل سقفی

جرثقیل سقفی که به عنوان جرثقیل های صنعتی نیز شناخته می شود، که برای جابجایی بارهای بسیار سنگین یا حجیم در فضای یک پروژه، به جای جابه جایی آن ها از طریق راهروهای پروژه یا روی زمین یا به عنوان بالابر استفاده می شود.

 بارگذاری افقی جرثقیل های سقفی که دارای ظرفیت بالابری برای جابجایی بار هستند. کنترل جرثقیل توسط اپراتور هدایت می شود، که برای این کار به صورت دستی یا با یک ایستگاه آویز سیمی یا کنترل های بی سیم که حرکت آنها را با انرژی الکتریکی یا پنوماتیکی هدایت می کنند جا به جا می کنند.

کاربردهای معمول از ساخت جرثقیل سقفی شامل حرکت چند جهته است. در قسمت هایی برای انتقال موادی برای پشتیبانی از فعالیت‌های تولید، ذخیره‌سازی، بارگیری و تخلیه در داخل یک تاسیسات، بیرون در حیاط، یا در راه‌آهن یا بندر کشتیرانی استفاده می شود.

 

جرثقیل سقفی چیست؟

در ساخت جرثقیل سقفی یک بخش مستطیل شکل قرار دارد و بار را به طرفین و به عقب و جلو حرکت و جابه جا می کند. دستگاه بالابر، به نام بالابر، برای حرکت افقی در عرض از یک تیر پل متصل به یک یا چند تیر افقی که در هر دو طرف توسط کامیون های انتهایی پشتیبانی میشود، روی یک چرخ دستی نصب می شود.

 کامیون های انتهایی در زوایای قائم به تیرها متصل می شوند و روی باندهای ثابت حرکت می کنند. حرکت افقی جرثقیل های نوع فشاری به صورت دستی توسط اپراتور کنترل می شود. به طور متناوب، یک جرثقیل سقفی الکتریکی با برق کار می کند. هنوز جرثقیل های دیگر می توانند با هوا کار کنند.

 

انواع جرثقیل سقفی

ساخت جرثقیل سقفی در سبک ها و انواع مختلفی وجود دارند که هر کدام از آن ها به سبب تسهیل فرایند بالا بردن بار دارای برخی ویژگی هایی می باشند، برخی از انواع جرثقیل های سقفی:

جرثقیل سقفی تک تیر

در ساخت جرثقیل سقفی تک تیر، از یک تیر پل متصل به دو باند و کامیون های انتهایی استفاده در ساخت آن ها استفاده می شود. این تیر از یک مکانیسم بالابر پشتیبانی می کند که روی فلنج پایینی تیر قرار گرفته اند. همچنین به عنوان جرثقیل در حال اجرا یا جرثقیل زیر آویزان نیز شناخته می شود.

جرثقیل سقفی دو تیر

در ساخت جرثقیل سقفی دو تیر از دو تیر پل در بالای کامیون های انتهایی باند استفاده می شوند. آنها معمولاً دارای یک بالابر واگن برقی هستند که در امتداد بالای دو تیر پل روی مجموعه چرخ‌های خود حرکت می‌کند تا فضای سر در زیر جرثقیل افزایش یابد. به این جرثقیل ها نیز جرثقیل در حال اجرا نیز گفته می شود.

جرثقیل سقفی تیرچه ای جعبه

در ساخت جرثقیل سقفی تیرچه ای، در پیکربندی جعبه چهار طرفه در ساخت تیر پل استفاده می کند. این ویژگی، ظرفیت بار جرثقیل را افزایش می دهد و فواصل پل وسیع تری را در خود جای می دهد. به طور کلی، آنها به صورت جفت با مکانیزم بالابرنده که بر روی ریل های متصل به بالای هر تیر جعبه کار می کند، استفاده می شوند.

جرثقیل سقفی تیرچه خرپایی

جرثقیلی که با تیرهای پل تقویت شده ساخته شده اند و ساختاری برای قابلیت بارگذاری بیشتر طراحی شده است.

جرثقیل پشته‌ای

 جرثقیل‌هایی که از یک وسیله حمل بار به غیر از بالابر استفاده می‌کنند، مانند یک دکل تلسکوپی یا پشته‌ دار چرخان که از چرخ دستی پل آویزان شده و مجهز به دوشاخه‌های تک یا دوتایی یا بالابر گیر است.

  جرثقیل سقفی مونو ریل

یکی دیگر از انواع ساخت جرثقیل سقفی که می‌توان به صورت افقی یا عمودی آن را حرکت داد،  جرثقیل سقفی مونو ریل می باشد. این جرثقیل دارای سبد های  تک نفری و دو نفری بر طبق نیاز ساخته می شود. همچنین این جرثقیل دارای سنسورهایی است که که می تواند از خطا احتمالی اپراتور جلوگیری کند.

جرثقیل بازویی یا ستونی

این جرثقیل سقفی را می توان در هر دو محیط خارجی و داخلی نصب کرد سپس استفاده نمود. بر روی ستون ثابت این جرثقیل یک تیر نصب شده که می تواند در شش جهت مختلف حرکت کند.

این نوع جرثقیل ها هم به صورت اتوماتیک و هم به صورت دستی تولید می شوند و کارفرمایان می توانند طبق نیاز، طول تیرهای نصب شده بر روی این جرثقیل ها و ارتفاع ستون ثابت را به صورت مختلف و متنوع برای تولید سفارش داد.

جرثقیل سقفی آویز

در زمانی که امکان نصب ستون ها وجو نداشته باشد، از تیرهای حمل کننده در جرثقیل ها استفاده می شود. از این رو می توانید از جرثقیل های سقفی آویز استفاده کنید.

از طرف دیگر از طریق این سازه ها می توان بالابر را در مسیر مورد نظر جابجا کرد. حرکت جرثقیل سقفی آویز به دو صورت تک سرعت و دو سرعت وجود دارد و نوع ماده فلزی برای تولید این جرثقیل از ورق ST37 می باشد.

این جرثقیل ها توانایی تحمل ۵ الی ۱۰ تن وزن دارند و می توانند این موارد را چهار الی ۱۶ متر بالا و سپس جا به جا کنند.

بالابر جرثقیل های سقفی آویز از نوع برقی زنجیری و یا برقی بکسلی می باشد.

 جرثقیل سقفی دروازه ای

از جرثقیل سقفی دروازه ای برای بارگیری و تخلیه بار استفاده می شود پل های موجود در این جرثقیل به دو پل متصل هستند. این سازه ها در انواع مختلف و بصورت دوبل، تک پل ، کنسول دار ، بدون کنسول و… تولید و وارد بازار می شوند.

جرثقیل سقفی نیم دروازه ای

 

افکتورهای انتهایی یا زیر تجهیزات قلاب جرثقیل سقفی

انواع ضمیمه های مختلف و مخصوص را می توان به بالابر جرثقیل سقفی اضافه کرد تا بتواند بارهای مختلف را بلند کند یا جابه جا کند. این موارد شامل:

 قلاب C وسیله ای است که بلند کردن سیم پیچ را از طریق وارد کردن قلاب در قطر داخلی سیم پیچ امکان پذیر می کند. چرخاننده قلاب موتوری، چرخش قلاب متصل به بلوک پایینی بالابر را برای کنترل بار اضافی نیرو می دهد.

بالابرهای دستگیره از اصطکاک یا فشاری که باعث فرورفتگی می شود برای نگه داشتن بار استفاده می کنند. گیره ها یا گیره های تانک از یک عمل قیچی برای گرفتن بار استفاده می کنند. سیم پیچ ها قطر بیرونی سیم پیچ را از طریق انبر یا مکانیزم های گرفتن برای بلند کردن یا چرخاندن آن می گیرند.

بالابرهای مکانیکی از دو یا چند قسمت جداگانه تشکیل شده اند که وقتی به صورت دستی برای ایمن سازی بار حرکت می کنند پشت سر هم و به صورت یکنواخت حرکت می کنند.

از بالابرهای خلاء از یک پمپ استخراج برقی و پدهای مهر و موم شده برای ایجاد خلاء برای اتصال بالابر به یک جسم استفاده می کنند.

ورق‌برها از دو چنگال برای گرفتن باری از ورق فلزی یا چوبی با پیچیدن دور لبه‌ها استفاده می‌کنند. یک لبه در قسمت پایینی پنجه ها از افتادن ورق از بالابر جلوگیری می کند.

تیرهای بالابر ساخته شده از فلز جامد یا ساخته شده یا از چوب، از بالابر جرثقیل سقفی آویزان می شوند تا چندین نقطه بالابر بار را برای امنیت و کنترل بهتر حرکت بار فراهم کنند. یک تیر پخش کننده از دو یا چند قلاب برای پخش بار روی بیش از یک نقطه بالابر استفاده می کند.

آهنرباها اجسام آهنی مسطح یا گرد را با یا بدون منبع تغذیه بلند می کنند، حمل می کنند یا رها می کنند.

تسمه ها یا بالابرهای تسمه ای ساخته شده از نایلون، پلی استر، سیم طناب یا مواد بالابر زنجیری که بیش از حد بزرگ و حجیم هستند که نمی توان آنها را به روش دیگری حمل کرد، مانند کلاف ها یا ورق های فولادی از این رو از جرثقیل سقفی برای جا به جایی آن ها استفاده می کنند.

ساخت جرثقیل سقفی

مراحل ساخت جرثقیل سقفی

.در این بخش، سعی شده تا مراحل ساخت جرثقیل سقفی به اختصار توضیح دهیم،  تا با رعایت اصول و استانداردها، محیطی امن برای کار ایجاد کنیم.

مشاوره و ارزیابی

مرحله اول برای ساخت جرثقیل سقفی، مشاوره و ارزیابی برای افزایش ایمنی و امنیت در محل نصب جرثقیل است.ارتفاع، تناژ جرثقیل، دهانه سالن و طول مسیر در این مرحله بررسی می شود سپس تیم ارزیابی به محل نصب ارسال می شوند تا با بررسی شرایط محیطی سالن، بهترین جرثقیل را برای آن کارگاه طراحی کنند.

محاسبه و طراحی

در این مرحله از ساخت جرثقیل سقفی ، تمامی اطلاعات مورد نیاز از مشتری و گزارش تیم ارزیابی از بازدید اولیه محل نصب جرثقیل، در اختیار واحد محاسبات و طراحی قرار می گیرد تا نقشه ساخت جرثقیل تهیه و تنظیم گردد.

برشکاری و ساخت قطعات جرثقیل

در این مرحله از ساخت جرثقیل سقفی، قطعات فلزی مورد نیاز برای ساخت جرثقیل سقفی طبق نقشه های واحد مهندسی و فنی، از ورق های آهن ساخته می شوند. از این رو برای این کار لازم است ورق های آهنی در ابعاد و اندازه دقیق بریده شوند. برش ورق های آهنی در صنایع به دو روش انجام می گیرد:

 1. برش ورق ها به روش سرد: ورق های با ضخامت بین 10-2 میلی متر را به روش سرد برش می دهند.
 2. برش ورق ها به روش گرم: برش ورق ها با ضخامت 15 میلی متر و یا بیشتر با روش برش گرم انجام می گیرد. از برش گرم در بریدن اشکال هندسی استفاده می کنند.

نتیجه این برش ها منتهی به تولید اجزای پل مانند بال پایین ، بال بالا  و جان بالا و جان پایین، راهبر طولی، کالسکه، کلگی و چرخ ها، راهروی کالسکه و کابین می شود که باید این قطعات را در مرحله ی بعد به یکدیگر جوش دهند.

مونتاژ قطعات و جوشکاری

در این مرحله از ساخت جرثقیل سقفی، قطعات برش داده شده طبق نقشه به یکدیگر جوش داده شده و سپس وارد مرحله مونتاژ می شوند. پل، کالسکه و راهبر  از اصلی ترین اجزای جرثقیل هستند که با ساخت این اجزا سازه ی اصلی جرثقیل ساخته می شود. بعد از ساخت راهبر و پل و متعلقات جرثقیل مانند راهرو،  خطوط برق رسان، کابین توسط این واحد روی سازه جوش و مونتاژ می شود.

رنگ آمیزی

 قبل از رنگ کاری در ساخت جرثقیل سقفی باید سطح فلز از مواد زائدی مانند، پلیسه، زنگ زدگی،  گرد و غبار و چربی زدوده شود. برای این کار باید سطح فلزات را ابتدا  تینر شویی و برس کاری کرد. بنا به درخواست کارفرما سطح فلزات را قبل از رنگ کاری با روش های سند بلاست، ساچمه زنی، شات بلاست صیقل می دهند.

 برق رسانی

نقشه برق در ساخت جرثقیل سقفی با استفاده از نرم افزار های منطبق با استاندارد IEC و سری استانداردهای EN60034 و همچنین تیم مهندسی برق، شروع به آماده سازی تابلو می کنند.. استفاده از فریم مناسب تابلو برق جهت توقف اضطراری جرثقیل، اینورتر جهت حرکت نرم، تنش زدایی و تغییر سرعت و استفاده از کنتاکتورهای با کیفیت از جمله مهم ترین نکاتی است که در تهیه ی تابلو برق توسط شرکت باید رعایت می شود.

نصب و راه اندازی جرثقیل 

مراحل ساخت جرثقیل سقفی  همچنین نصب و راه اندازی آن ها در شرکت دانیال صنعت توسط مهندسین با تجربه و با استفاده از ابزارهای تخصصی مانند جرثقیل و زنجیر و تسمه های باربردار زنجیری دستی انجام می گیرد.

 

کاربردهای جرثقیل سقفی

ساخت جرثقیل های سقفی در مناطق مختلفی برای پشتیبانی از جابجایی تجهیزات مختلف در یک پروژه استفاده می شوند:

استفاده از جرثقیل های سقفی در بخش مونتاژ: در این بخش از جرثقیل سقفی برای انتقال محصولات تازه تولید شده استفاده می شوند

ساخت جرثقیل سقفی برای حمل و نقل: در این بخش از این جرثقیل ها برای بارگیری محصولات نهایی روی تریلرها و یا  واگن های ریلی استفاده می شود.

جرثقیل سقفی در مرحله های مختلف پروژه: برگزاری کار در حال انجام برای فرآیندهای تولید اضافی

استفاده از جرثقیل سقفی برای ذخیره سازی: برای حمل و نقل اقلام سنگین و انتقال آن ها به محل مورد نظر

انبارداری: جابجایی محصولات بزرگ و سنگین در محل های تولیدی

 

مزایای جرثقیل سقفی چیست؟

جرثقیل های سقفی مزایای مختلفی دارند:

انطباق پذیر

 از آنجایی که می توانند بر روی هر سطح از جمله کف کارخانه کار کنند، و به دلیل اینکه می توان آنها را برای پاسخگویی به نیازهای متغیر استفاده کرد، جرثقیل های سقفی انعطاف پذیری را برای عملیات فراهم می کنند.

قابل سفارشی سازی

برای ساخت جرثقیل سقفی می توان با اتصالات زیر قلاب، افکتورهای انتهایی یا ابزارهای تخصصی برای مدیریت انواع محصولات و بارها استفاده کرد.

ارگونومی

جرثقیل های سقفی با انجام کارهای سنگین، فشار را از کارگران خارج می کنند و خستگی و خطر آسیب دیدگی را کاهش می دهند.

جا به جایی سریع

جرثقیل های سقفی با حرکت به جلو و عقب در راهروها، می تواند به راحتی محصول را به سمت بالا و بالای موانع می برند.

توانایی کنترل بار از راه دور

کنترل از راه دور رادیویی با استفاده از کنترل های الکتریکی، امکان دید بهتر را برای انتقال محصولات فراهم می کند و در عین حال اپراتور را از بار و هرگونه خطر مرتبط دور نگه می دارد.

هزینه های تعمیر و نگهداری کمتر

در ساخت جرثقیل سقفی که با ترکیب جدیدترین فناوری ها ارائه شده در انواع رتبه بندی های کاربری و ظرفیت بالا، به تعمیر و نگهداری کمتری در مقایسه با سایر دستگاه های بالابر نیاز دارند.

موقعیت یابی دقیق

سیستم های خودکار با دقت یک هزارم سرعت نامی به یک مکان دقیق مانور می دهند.

کاهش هزینه های نیروی کار

یک جرثقیل سقفی می تواند جایگزین چندین لیفتراک شود و یک منطقه کار بزرگ را پوشش دهد.

کاهش آسیب دیدگی محصول

 با امکان حمل و نقل صاف و مستقیم از روی موانع، با ویژگی های شروع آرام، و تنظیم گزینه های سرعت چندگانه و انواع اثرگذار های انتهایی برای ارتباط با بار و ایمن کردن آن، محصولات به آرامی و با حداقل رساندن آسیب به آن ها استفاده می شوند.

ایمنی بالا

 از آنجایی که جرثقیل های سقفی در بالای سقف و در یک منطقه خاص کار می کنند، احتمال کمتری وجود دارد که جرثقیل های سقفی نسبت به ترافیک لیفتراک بارها را روی پرسنل، دیوارها، ماشین آلات یا سایر موانع مانور دهند و به دنبال آن ایمنی بالایی در ساخت جرثقیل سقفی به کار برده شده است.

 

اجزای مکانیکی جرثقیل سقفی چیست؟

قطعات راهبردی طولی

راهبر طولی یا به اصطلاح کلگی جرثقیل سقفی بر اساس ظرفیت و دهانه جرثقیل به صورت جفت پل و یا تک پل ساخته می شوند اجزا و قطعات اصلی تشکیل دهنده یک راهبر طولی به شرح زیر است:

 • یک قوطی مستطیلی شکل که این قوطی از یک پروفیل و یا ورق جوشکاری شده ساخته می شود.
 • ساخته شده از چرخ هایی با قطر ۱۶۰ تا ۵۰۰ میلی متر که این چرخ ها از جنس چدن آلیاژی با گرافیت کروی با با نام صنعتی GGG70 ساخته شده اند. که به دلیل ویژگی های مقاومت بالا به سایش و حرکت مناسب و صدای پایین دلیل استفاده این راهبرد طولی است.
 • پیچ هایی که دارای مقاومت بالا در جهت اتصال راهبر به پل می باشند.
 • ضربه گیر ها که دارای قابلیت الاستیسیته بالا هستند و از آن ها  برای مهار ضربه از آن ها در انتهای راهبردهای طولی بسته می شود.
 • استفاده از موتور گیربکس ها برای حرکت طولی.

طول راهبر ها به ظرفیت، ارتفاع، دهانه، سرعت حرکت طولی و تک پل یا جفت پل بودن جرثقیل سقفی بستگی دارد.

وینچ بالابر برای حرکت عرضی

در جرثقیل سقفی جفت پل برای حرکت عرضی از وینچ بالابر استفاده می شود که این مورد بر روی جرثقیل سقفی سوار می شود و اساسا نیروی محرکه تولید شده توسط آن از طریق یک یا دو عدد موتور گیربکس تامین می گردد. توان و ابعاد کالسکه ها به ارتفاع و ظرفیت وینچ بالابر بستگی دارد.

وینچ جرثقیل سقفی

وینچ جرثقیل به دو دسته بکسلی و زنجیری تقسیم بندی می شوند. از این رو در جا به جایی محصولات سبک تر و ظرفیتهای پایین مخصوصا کمتر از ۲ تن ، معمولا از جرثقیل های زنجیری به دلیل حجم و وزن کم استفاده می کنند و در جرثقیل هایی با ظرفیت بالا وینچ های بکسلی استفاده گسترده ای دارند.

قیمت جرثقیل سقفی

کاربرد قلاب جرثقیل سقفی چیست؟

قلاب جرثقیل سقفی یکی از مهم ترین قطعات در ساخت جرثقیل سقفی است. در اصل می توان بلند کردن اجسام سنگین که توسط نیروی انسانی امکان پذیر نیست را به عنوان مهم ترین وظیفه گلاب ها دانست. قلاب دارای تاثیر بسیار مهمی بر افزایش بهره وری از جرثقیل و به حداکثر رساندن استفاده از جرثقیل سقفی همچنین بالا بردن سرعت عملیات ساخت و ساز را بر عهده دارند.

 

تست جرثقیل سقفی

جرثقیل های سقفی برای حفظ عملکرد و ایمنی خود باید طی بازه های مختلف، بازرسی و تست شوند.تست انواع جرثقیل سقفی شامل  تست زنجیر جرثقیل، تست خیز جرثقیل، تست استاتیک جرثقیل، تست بار جرثقیل، تست فنی جرثقیل و .. می شود.

آزمون استاتیک:

در آزمون استاتیک که یک یاز روش های تست جرثقیل است،  ابتدا باری با وزن مشخص توسط دستگاه هنگام تست جرثقیل بلند می شود و بازرس برای مدتی معمولا ۲۰ دقیقه، دستگاه را جهت تست جرثقیل سقفی زیر بار قرار می دهد و با علامت زدن جک های تعادلی توسط مارکر مخصوص در ابتدا کار تست جرثقیل و مقایسه آن در انتهای تست، مقدار نشتی روغن از سیستم هیدرولیک یا دیگر مشکلات جرثقیل را مشخص می کنند.

گاهی بازرسان برای تعیین افت در قسمت های تحت فشار از روش نقطه گذاری در زمان تست جرثقیل استفاده می کنند.

اینگونه که قبل از شروع تست جرثقیل سقفی، نقطه ای را به عنوان مبنا مشخص سپس از پایان تست جرثقیل میزان افت و انحراف آن نقطه را اندازه گیری می کنند.

آزمون دینامیک:

در این آزمون، بازرس، جرثقیل سقفی را با یک وزنه که دارای یک وزن مشخص است در جهت های مختلف، بالا،پایین، چپ، راست، گردشی  و … آزمایش می کند و طبق جدول بار می تواند مقدار بار مجاز در ارتفاع و زاویه های گوناگون را به متوجه شود.

مراحل انجام تست جرثقیل سقفی

 1. مرحله اول، نصب جرثقیل سقفی و آماده سازی آن برای انجام تست بازرسی آن
 2. شروع ارزیابی اولیه بدون بلند کردن بار که شامل، باز کردن و بستن کشویی های بوم، بالا و پایین آوردن بوم چرخش بوم و دستگاه، تست تجهیزات ایمنی و حرکت دستگاه .
 3. محاسبه تناژ وزنه ی با احتساب ۱۲۵% ظرفیت دستگاه در زاویه های مشخص و شعاع عملیاتی حداکثر
 4. وصل کردن مقدار بار استاندارد در جهت تست جرثقیل در مرحله سوم با کمک سیم بکسل ها مد نظر به جرثقیل.
 5. بالا بردن وزنه مورد نظر در فاصله مشخص و به دنبال آن اطمینان از عملکرد ترمز بالابر در این فاصله، بار در حالت معلق چند دقیقه نگه داشته می شود و بازرس تمام قسمت هایی که در معرض فشار است را بررسی کرده که هرگونه، تغییر شکل، آسیب، افت و در گاهی موارد نشتی روغن از جک ها و سیلندر زیر بوم، صداهای غیرطبیعی و غیر طبیعی و میزان لرزش دستگاه را ارزیابی می کند.
 6. در زمان تست جرثقیل حداقل یک بار هنگام بالا بردن وزنه و یکبار در زمان پایین آوردن آن، جرثقیل را باید خاموش کرد. در این شرایط هیچگونه حرارت بیش از حد و یا افت بار در سیستم ترمز نباید ایجاد شود.
 7. برای بازرسی جک های تعادلی باید، بار را تا ۵ سانتی متر از سطح زمین پایین آورده سپس دستگاه را چرخانده و به آرامی وزنه را بین دو جک تعادلی موجود به گردش در آورید.
 8. پس از ارزیابی جرثقیل سقفی،  بار و یا وزنه را به وضعیت اولیه برگردانید و به آرامی روی زمین قرار دهید.
 9. بازرس پس از انجام تست جرثقیل سقفی، گواهینامه سلامت فنی دستگاه را برای جرثقیل سقفی مد نظر صادر می کند. از این رو رانندگان جرثقیل سقفی باید توصیه ها، شرایط و محدودیت های قید شده در گواهینامه را در زمان کار رعایت کنند.

 

جرثقیل های سقفی در کجا استفاده می شود؟ 

جرثقیل های سقفی در حمل و نقل و جابجایی بارهای بزرگ و سنگین در صنایع مختلف استفاده می شود که برخی از این موارد به شرح زیر است:

 • خودرو سازی
 • کارخانه های تولید نوشیدنی
 • مواد شیمیایی
 • چاپ تجاری
 • ساخت
 • روزنامه
 • فولاد سازی
 • انبارداری و توزیع برای انتقال محصولات

 

قیمت و خرید جرثقیل سقفی

قیمت جرثقیل سقفی با توجه به مدل مد نظر شما بسیار متفاوت است. از این رو اگر شما هم قصد خرید جرثقیل سقفی را دارید، می توانید با مجموعه دانیال صنعت تماس بگیرید.

دانیال صنعت یکی از مجموعه های مطرح در زمینه فروش انواع جرثقیل می باشد. از این رو برای دریافت قیمت جرثقیل سقفی می توانید هر چه سریعتر اقدام کنید.

 

راهنمای خرید جرثقیل سقفی

ما سعی کردیم تمام اطلاعاتی که در مورد ساخت جرثقیل سقفی و همینطور قیمت جرثقیل سقفی بود را در اختیار شما قرار دهیم تا با دانستن این موارد بتوانید انتخاب درستی در زمینه قیمت و ساخت جرثقیل سقفی داشته باشید.

از این رو جرثقیل سقفی یکی از وسیله های مهم و اصلی و مورد نیاز در صنایعی مختلف است که امکان جابجایی بار بیشتری دارند.  همانطور که گفته شد، از جرثقیل سقفی در جابجایی وسیله ها و بار ها در محیط هایی مختلف مانند: سوله ها، سالن های تولید، انبار ها،  محیط های صنعتی و … استفاده می شود.

در انتخاب و خرید جرثقیل سقفی باید توجه ویژه به کاربری جرثقیل، مکان قابل نصب جرثقیل سقفی و در آخر وزن محصولات جا به جایی توجه ویژه کنید.

 

کارخانه تولید جرثقیل سقفی دانیال صنعت

مجموعه دانیال صنعت از بزرگترین و مهم ترین ارائه دهندگان خدمات نصب جرثقیل سقفی در تهران و سایر نقاط کشور است. ما در دانیال صنعت با ارائه خدمات نصب جرثقیل سقفی به همراه آموزش کار کردن به اپراتورهای معرفی شده، در خدمات صنعت گران و مشتریان هستیم. از این رو برای دریافت قیمت جرثقیل سقفی و دریافت این خدمات می توانید با دانیال صنعت تماس بگیرید.