قیمت ساخت جرثقیل دروازه ای

جرثقیل دروازه ای

جرثقیل دروازه ای، سازه ای که به مرور زمان توسعه یافته و در حال حاضر در انواع مختلفی عرضه و استفاده می‌شود. از این جرثقیل جهت حمل و جابجایی اجسام سنگین در صنعت استفاده می‌شود که اجزای آن از تیرآهن، یک عدد کابل و یک عدد قلاب برای حمل که به تیرآهن متصل می‌شود، می‌توان نام برد که از این قلاب برای بلند کردن اجسام استفاده می‌شود و در محیط‌های سرپوشیده مانند کارخانه‌ها، سالن‌ها و … کاربرد دارد.

این سازه عمدتا در پروژه‌های بزرگ کاربرد بسیار بالایی دارد، از ویژگی‌های این جرثقیل می‌توان به عدم محدودیت در تناژ و محدوده حرکت عرض، طول و ارتفاع  اشاره کرد که در صنایع مختلف با توجه به تمامی حساسیت‌های کاری و تجهیزات کاربری بالایی دارد .

جرثقیل‌های دروازه ای هم مانند جرثقیل‌های نیم دروازه از تنوع بالایی برخوردار هستند که هر کدام از آن‌ها کاربرد خاص خودشان را بر اساس نیازهای کاربران ارائه می‌دهند. در این مطلب سعی شده تا به طور کامل با بررسی و مقایسه ویژگی‌ها، با جرثقیل دروازه ای آشنا شوید پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

ساخت جرثقیل دروازه ای

در پروسه‌ی ساخت و نصب جرثقیل دروازه ای و یا جرثقیل نیم دروازه ای لازم است تا به نکات مهم بسیاری توجه شود که برخی از این موارد اینگونه است که در جرثقیل دروازه ای و جرثقیل نیم دروازه ای لازم است تا فاصله چرخ‌ها و طول کلگی با دقت محاسبه شود همچنین انتخاب زاویه بین ستون‌ها در جرثقیل دروازه ای به شدت مهم است علاوه بر آن لازم است تا ستون‌ها در برابر تنش و کمانش کنترل شوند.

کلیه قسمت‌های سازه ای در برابر تنش در همه نوع جرثقیل دروازه ای باید کنترل شود همچنین در جرثقیل دروازه ای دو پل باید فاصله پل‌ها از یکدیگر با دقت انتخاب شوند. در این جرثقیل علاوه بر کنترل خیز، وسط دهانه‌ی جرثقیل که در جرثقیل سقفی متداول است، لازم است تا خیزهای مجاز در بخش‌های مختلف این وسیله کنترل شود.

در انواع مختلف جرثقیل دروازه ای و نیم دروازه ای، طراحی اتصالات بسیار مهم است زیرا مهم است تا جرثقیل دروازه ای در مقابل اثر باد و همچنین زلزله در برابر واژگونی کنترل شود ناگفته نماند که اثر باد بر روی توان موتورهای حرکت عرضی و طولی جرثقیل دروازه ای به شدت تاثیرگذار است.

در مقوله ساخت جرثقیل دروازه ای لازم است تا مسیر دسترسی استاندارد به تجهیزات موتوری و برقی جرثقیل دروازه ای تعبیه شود همچنین توصیه می‌شود که تجهیزات برقی و موتوری جرثقیل به منظور حفاظت در برابر تابش مستقیم آفتاب و یا بارش باران مجهز به سایبان مناسب باشند.

کلیه مراحل و فرآیند ساخت جرثقیل دروازه ای می‌بایست با دقت مضاعف و منطبق بر استانداردها اجرا شود. رعایت تلورانس‌های استانداردی در فرآیند ساخت و نصب جرثقیل دروازه ای الزامی است.

دقت و رعایت کردن موارد ذکر شده و همچنین دیگر نکات مهم در گرو دانش مهندسی، تسلط بر الزامات استانداردی و همچنین تجربه‌های طولانی مدت نیروهای انسانی قرار گرفته است.

 

قیمت جرثقیل دروازه ای

قیمت جرثقیل دروازه ای به پارامتر و معیارهای مختلفی بستگی دارد که همگی به عنوان مشخصات فنی «جرثقیل دروازه ای» شناخته می‌شوند؛ پارامترهایی مانند، سطح کاربری جرثقیل، ابعاد جرثقیل، ظرفیت لیفتینگ، نوع ساختار جرثقیل اعم از کریت گیت وی دو پل یا تک پل، طول دهانه‌ای که توسط کرین از نوع گیت وی به جهت حمل بار قابل پوشش است، جنس مواد سازنده این اجزا و… .

جرثقیل‌های دروازه ای در صنایع مختلفی استفاده می‌شوند، مانند کارخانه فولاد، کارگاه‌ها، معدن، بنادر، محوطه های بارگیری محصولات و….، در اینجا به منظور انتخاب دقیق و بهتر شما سعی شده تا نکاتی را ارائه نماییم که همه خریداران با موارد مهم هنگام خرید و تعیین قیمت جرثقیل دروازه ای آن‌ها را لحاظ کنند.

 

قیمت ساخت جرثقیل دروازه ای

 

خرید جرثقیل دروازه ای

پنج پارامتر بسیار مهم که باید قبل از خرید جرثقیل دروازه ای بدانید

برای تهیه جرثقیل دروازه ای مناسب، هر خریدار باید این پارامترهای فنی را به شرح زیر درک و مقایسه کند:

ارتفاع بالابر جرثقیل
ظرفیت بالابر جرثقیل
مدل کنترل
وظیفه کار
دهانه

ارتفاع بالابر جرثقیل به میزان ارتفاع جرثقیل اشاره دارد و ظرفیت بالابر به معنای وزن بالابر جرثقیل است که قبل از خرید می‌توانید وزن مورد نظر خود را در محدوده و محوطه  کارگاهی خود بررسی و مشخص کنید.

پارامتر مهم بعدی مدل کنترل است که معمولاً سه روش برای کنترل جرثقیل وجود دارد:

کنترل از راه دور، کنترل آویز و کنترل کابین که بیشتر جرثقیل‌ها از هر سه روش پشتیبانی می‌کنند.

وظیفه کار با توجه به شرایط بارگیری و کلاس استفاده تعیین می‌شود. وظیفه کار جرثقیل‌های دروازه ای و همچنین جرثقیل‌های سقفی را می‌توان به کلاس‌های A1 تا A8 طبقه بندی کرد.

و در آخر دهانه که به معنای طول عبور از دو تیر انتهایی است. شما می‌بایست طول دهانه مورد نیاز جهت پوشش با جرثقیل را بدانید تا بتوانید جرثقیل دروازه ای متناسب با نیازتان را سفارش دهید. البته می بایست خاطر نشان کرد که سرعت حرکت، سرعت بالابر واگن برقی ، طول جرثقیل و … نیز می‌توانند از جمله عواملی باشند که برای برخی از کسب‌و‌کارها از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردارند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در زمینه انتخاب، سفارش و تعیین مناسب‌ترین قیمت یک جرثقیل دروازه ای می‌توانید با کارشناسان بخش فروش دانیال صنعت تهران تماس حاصل فرمایید تا مقرون به صرفه‌ترین و با کیفیت‌ترین جرثقیل‌های دروازه ای را خریداری کنید.

 

ویژگی‌ های جرثقیل دروازه ای

در رابطه با خصوصیات و ویژگی‌های جرثقیل‌ دروازه ای باید بگوییم که جرثقیل دروازه ای نسبت به سایر جرثقیل‌ها و تجهیزات انتقال مواد هزینه نگهداری پایین تری دارد  که این ویژگی جرثقیل دروازه ای را به بهترین گزینه برای جابه‌جایی ایمن تجهیزات در محل پروژه‌های فضا باز شما تبدیل می‌کند همچنین در این مدل سازه‌ها محدودیت در طراحی و ساخت بسیار کم است. خصوصیات ذکر شده به تنهای می‌تواند جرثقیل دروازه ای را به گزینه ای ایده‌ال برای خرید تبدیل کند اما در ادامه متن به بررسی دیگر ویژگی‌های فنی این جرثقیل می‌پردازیم.

از دیگر ویژگی‌های این جرثقیل می‌توان به:

کارای بالای آن در فضای آزاد
اجرا در حالت تک پل و دو پل
تسریع عملیات‌های بارگیری و تخلیه در مناطق صنعتی
اجرای کنسول و امکان دسترسی به فضای خارج از دهانه
دسترسی به تجهیزات جرثقیل در حالت دو پل از راهرو تعمیراتی
قابلیت ارائه طراحی‌های متنوع برای دستیابی به اهداف مورد نظر در اجرا
اجرای جرثقیل با یک ستون و در حالت تک پل در موارد خاص و اضطراری
تسهیل در اپراتوری جرثقیل با اجرای سکوی حمل اپراتور و یا  کابین اپراتوری

 

مزایای جرثقیل دروازه ای

از مزایای کاربردی و عملکردی این نوع جرثقیل می‌توان به راحتی حرکت و جا‌به‌جای اجسام در سه جهت عرضی، طولی و ارتفاعی آن اشاره کرد همچنین در مکان‌هایی که استفاده از جرثقیل سقفی امکان پذیر نیست، جرثقیل دروازه‌ای می‌تواند بهترین گزینه باشد. این جرثقیل دارای راهرو تعمیر، نردبان دسترسی، نشانگر وزن بار، سنسور ایمنی، محدود کننده حرکتی و بالابر متحرک است.

علاوه بر تمام موارد ذکر شده، باید گفت که:

استفاده از آن برای جابه‌جایی لوازم در سالن از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است.
هزینه‌های تعمیر و نگهداری پایینی دارد.
مجهز به گیره ریل برای بستن جرثقیل و محافظت از آن در آب و هوای طوفانی است.
امکان تامین برق از طریق یک رول کابل نصب شده بر روی پایه‌ های جرثقیل وجود دارد.

ساخت جرثقیل دروازه ای

معایب جرثقیل دروازه ای

در رابطه با جرثقیل دروازه ای به طور کلی نمی‌توان معایب و خاص مهمی را با توجه به نحوه کارکرد آن پیدا کرد اما مشکل عمده ای که اکثر کاربران با آن روبرو شده‌اند مقوله خطرات استفاده از جرثقیل دروازه ای است.

جرثقیل‌های دروازه ای و نیم دروازه ای نسبت به جرثقیل‌های سقفی خطرات بیشتری دارند. به دلیل قابلیت حرکت کردن و جابه‌جایی این جرثقیل‌ها، بایستی هنگام کار با آن‌ها احتیاط بیشتری داشته باشید و از ایمنی جرثقیل و محیط اطمینان حاصل کنید. جرثقیل دروازه ای وزن بالایی دارد و در هنگام حرکت خطر آفرین است. موقع کار کردن با جرثقیل‌های دروازه‌ای باید دقت کنید که اگر جرثقیل با جایی یا شخصی برخورد کند می‌تواند خسارت‌های زیادی به بار بیاورد. برخورد افراد با این وسیله نیز ممکن است باعث بروز خسارت‌های جبران‌ناپذیری شود اما در صورتی ‌که از جرثقیل‌های سقفی استفاده کنید امکان بروز حوادث این‌ چنینی وجود نخواهد داشت.

 

کاربرد جرثقیل دروازه ای

کاربرد این جرثقیل‌ها عمدتا مربوط به نیازهای جابه‌ جایی مواد و تجهیزات در مکان‌هایی مانند بنادر و مراکز تخلیه بار و بارگیری کالا، انبارهای روباز و… می‌باشد. اما کاربرد جرثقیل‌ در‌وازه ای در پروژه‌های عمرانی کمی متفاوت و خاص‌تر می‌باشد از جمله:

توسعه سیلو ها
عملیات ریل ‌گذاری و احداث
باز و بسته کردن دریچه سدها
مونتاژ محصولات بتن پیش ‌ساخته
حمل ماشین ‌آلات در ارتفاع زیاد

معمولاً تناژ، ارتفاع حمل، سرعت حمل و نیز طول دهانه توسط کارفرما تخمین زده می‌شود و به شرکت سازنده جرثقیل جهت طراحی ارائه می‌گردد.

 

مراحل ساخت جرثقیل دروازه ای

فرآیند طراحی، ساخت و تولید جرثقیل دروازه ای همانند جرثقیل‌های سقفی است که مراحل آن به شرح زیر می باشد:

بازدید از محل سایت

با توجه به خواسته‌ها و نیازها در اولین مرحله کارشناسان ما به محل نصب اعزام و برسی های لازم جهت ساخت و نصب انواع جرثقیل ها را انجام داده و اندازه برداری‌ها  از سایت را انجام می‌دهند و شروع به تحلیل سازه شما کرده و مقاومت آن را بررسی می‌کنند پس از انجام اصلاحات مورد نظر، شروع به فرآیند طراحی و آماده سازی نقشه اولیه می‌کنند.

نقشه برداری و طرح اولیه

در این مرحله با آماده سازی نقشه اولیه  GA یا همان General Arrangement  مطابق درخواست شما تمامی موارد ذکر شده بر روی نقشه آماده شده و به کارفرما تحویل داده می‌شود.

جرثقیل دروازه ای

نظارت بر ساخت

کارشناسان ما همواره بر انجام دقیق پروژه نظارت دارند و گزارش آماده سازی جرثقیل را به شما به صورت لحظه ای ارائه می‌دهند و با نظارت و بازرسی‌های به موقع از اتفاق افتادن خسارات جبران ناپذیر جلوگیری می‌کنند.

مونتاژ و نصب جرثقیل

پس از آماده سازی تمامی قطعات، پروسه مونتاژ شروع می‌شود و تمامی قطعات به یکدیگر متصل شده و شکل جرثقیل کامل می‌شوند. در این مرحله تمامی قطعاتی که می‌توان نصب کرد را بر روی پل‌های جرثقیل به یک دیگر متصل می‌کنیم و قطعاتی که باید در محل نیز نصب شوند را آماده می‌کنیم.

حمل و نصب جرثقیل

پس از فرآیند مونتاژ در مرحله‌ی آخر جرثقیل به همراه بالابر و متعلقات آن آماده حمل شده و به درب کارخانه و یا کارگاه شما حمل می‌شوند؛ پس از رسیدن محموله به کارخانه آماده سازی سالن نیز تکمیل می‌شود و مستقیما فرآیند نصب جرثقیل بر روی کنسول‌ها و تیر کرین‌ها صورت خواهد گرفت.

 

انواع جرثقیل دروازه ای

جرثقیل‌های دروازه ای به چهار دسته‌ی:

جرثقیل دروازه ای تک پل

جرثقیل تک پل وسیله‌ای کارآمد و مؤثر برای جابه‌‌جایی تجهیزات تا وزن ۱۶ تن است. این جرثقیل تا دهانه ۳۹ متر، حتی در شرایطی که امکان ایجاد سوله وجود ندارد قابل ارائه و اجرا است. جرثقیل‌ د‌روازه ای تک پل دارای ستون می‌باشد و بر روی مسیری که معمولاً روی سطح کف هست حرکت می‌کند. این نوع جرثقیل  از بهترین راه حل‌ها برای جابه‌جایی در فضاهای باز می‌باشد. دامنه‌ جرثقیل‌ها‌ی دروازه ای تک پل شامل انواع نسخه‌ کنسول‌های جانبی برای سازگاری و تطبیق ‌پذیری جهت افزایش و بهره‌ بردای از فضا می‌باشد.

جرثقیل دروازه ای دو پل

جرثقیل‌‌های دروازه ای دو پل عمدتا برای حمل بارهای سنگین و اغلب در فضاهای باز استفاده می‌شوند.

جرثقیل نیم دروازه ای تک پل

جرثقیل‌های نیم دروازه ای به صورت L وارون ساخته می‌شوند که یک طرف آن روی تیرهای سقف و طرف دیگر روی ریل نصب شده و روی زمین حرکت می‌کند. این جرثقیل‌ها زمانی که پوشش تنها بخشی از سالن مد نظر باشد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جرثقیل نیم دروازه ای دو پل

اگر نیاز به جابه‌جایی بارهای سنگین تا ۱۲۰ تن در سرتاسر منطقه وسیعی دارید، جرثقیل نیم دروازه‌ ای دو پل بهترین انتخاب شماست. جرثقیل‌های نیم دروازه‌‌ ای دو پل، عملکرد سنگین و مداوم، قابلیت انعطاف ‌پذیری بالا و سهولت کاربری را برای شما تضمین می‌کند.

 

جرثقیل نیم دروازه ای

این نوع جرثقیل شباهت بسیار زیادی به جرثقیل‌های دروازه ای دارد با این تفاوت که این وسیله فقط دارای یک پایه می‌باشد و راهبر سمت دیگر بر روی تیر حمال سالن‌ها حرکت می‌کند. استفاده از این نوع جرثقیل‌ها صرفه اقتصادی بسیاری به همراه داشته و از فضای سالن‌ها نیز بصورت بهینه استفاده می‌شود و با استفاده از این جرثقیل زین پس نیازی به ساخت پل با دهانه زیاد نمی‌باشد. همچنین از این نوع جرثقیل می‌توان در بیرون از سالن و در محوطه باز جهت انبار و بارانداز استفاده نمود. این جرثقیل را می‌توان ترکیبی از جرثقیل‌های دروازه ای و سقفی در نظر گرفت که مدل‌های متنوعی مانند مدل باکس، پایه هشتی و مدل خرپا را برای آن می‌توان در نظر گرفت.

جرثقیل نیم دروازه ای

ساختار جرثقیل دروازه ای

هنگامی که ساختار یک جرثقیل دروازه ای را مورد بررسی قرار دهید، با اجزایی رو به رو خواهید شد که غیاب هر کدام شان می تواند در چگونگی کارکرد جرثقیل موثر واقع شود. در ادامه این مطلب لیستی از مهم ترین اجزای این مجموعه ذکر خواهد شد.
کلگی
ستون
پل
بالابر
قلاب
کالسکه
گیربکس
سیم بکسل
اجزای برقی
تابلو برق
نردبان
ضربه گیر

 

 

کارخانه تولید جرثقیل دروازه ای دانیال صنعت

شرکت توسعه سازه و فلز دانیال صنعت با ارائه خدمات فنی و مهندسی و بازرگانی در زمینه طراحی، ساخت و فروش انواع جرثقیل‌ها (جرثقیل دروازه ای، جرثقیل نیم دروازه ای، جرثقیل سقفی تک پل و جرثقیل سقفی دو پل) و با اتکا به راهبری معتبر و شاخص، قابلیت سازماندهی موثر با مدیران كارآمد، رضایت سازمان‌ها و نهادهای دولتی، خصوصی و صنایع بزرگ داخل و خارجی كشور را فراهم می‌سازیم. همچنین ضمن توجه به تعهدات و مسئولیت‌های خود نسبت به مشتریان، با استفاده از فناوری‌های روز و نوآوری، خدمات خود را در بالاترین سطح ممکن ارائه می‌نماییم.

قیمت ساخت جرثقیل دروازه ای