مشاوره ساخت سوله

مشاوره ساخت سوله

سوله ها یکی از مهم ترین سازه هایی هستند که امروزه برای کاربرد های صنعتی و غیر صنعتی از آنها استفاده می شود. با یک جمع بندی ساده می توان گفت سوله سازه ای سقف دار است که بسته به نوع کاربری خود می تواند امکانات ورزشی، صنعتی و یا نظامی را در خود جای دهد، سوله ها به سرعت ساخته می شوند و هزینه اندکی را به خود اختصاص می دهند.
سوله ها انواع مختلفی دارند و هر یک به واسطه شیوه های خاصی تولید می شوند، از آنجایی که ساخت یک سوله امری تخصصی است، در هنگام تولید آن باید به نکات ریز و درشت بسیاری توجه کنید، نکاتی که سهل انگاری در انجام هر یک از آنها می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به سازه تان وارد کند.
به طور مثال اگر در هنگام انجام پروسه فونداسیون محل نصب و احداث سازه را به خوبی بررسی نکرده باشید، ممکن است ریشه و بنیان سوله ی احداث شده تان را به خطر بیاندازید. حال این پرسش پیش می آید که راه حل جلوگیری از این مشکلات چیست؟ در جواب به این پرسش باید گفت بهره گیری از یک تیم مشاوره ساخت سوله خبره، می تواند علاوه بر جلوگیری از اشکالات وارده، تصمیماتی را لحاظ کند که سازه شما کیفیت بالا تری را به خود اختصاص دهد.
به طور کلی مشاور هایی که دارای تجربه کافی هستند، می توانند یک مشکل یا چالش را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار داده، و برای منحل شدنشان راهکار های مفیدی را ارائه دهند. مشاوره ساخت سوله اگر به صورت اصولی انجام شود، می توانید در نهایت به سوله ای دسترسی داشته باشید که علاوه بر صرفه اقتصادی، کلیه استاندارد های فنی و ایمنی را نیز به خود اختصاص داده باشد.

 

ضرورت استفاده از مشاوره ساخت سوله چیست؟

بر خلاف انتظار ساخت یک سوله ممکن است سازندگان آن را با چالش های زیادی رو به رو کند، چالش هایی که منحل کردن آنها تنها به واسطه متخصصان آن امور امکان پذیر است. البته مسائل دیگری نیز هستند که ممکن است پس از آماده سازی سوله خود را نشان دهند، عدم شناخت کافی از این چالش ها، می تواند خسارات کوچک و بزرگ بسیاری را در دراز مدت به وجود آورند.
هنگامی که پای یک تیم مشاوره ساخت سوله حرفه ای در میان باشد، سازنده می تواند قبل از شروع هر کاری، با آن متخصص مشورت کرده و احتمال بروز خسارات را به حداقل برساند. علاوه بر آن یک متخصص خبره همچنین می تواند با بررسی نیاز های شما، سازگار ترین و مناسب ترین راه حل ها را به شما پیشنهاد دهد و به خودی خود، روند ساخت سوله را تسریع بخشد.
در مواردی که شخص سازنده نسبت به نوع سوله و یا محل احداث آن اطلاعات مفیدی را در دست ندارد و به اصطلاح بی تجربه است، حضور یک مشاور می تواند منجر به انتخاب صحیح نوع سوله، و سازگاری آن با شرایط جغرافیایی آن منطقه شود. فراموش نکنید که یکی از اصلی ترین خصوصیات یک مشاور حرفه ای، آینده نگر بودن آن است که این خصوصیت تنها با تجربه کاری مناسب، و حس مسئولیت پذیری به دست می آید.

 مشاوره ساخت سوله

وظایف مشاور ساخت سوله چیست؟

یک مشاور و متخصص ساخت سوله، وظایف و عملکردی دارد که به شما در ساخت سوله از ابتدای کار تا مرحله نهایی کمک خواهد کرد. به عنوان مثال این شخص به شما در زمینه هایی که در ادامه به آن می پردازیم راهنمایی و مشاوره خواهد داد تا پروژه موفق تر و اصولی تری داشته باشید.

بررسی بهترین محل برای احداث و برپایی سوله

در این مورد داشتن اطلاعات اصولی می‌تواند به شما کمک کند که محلی را که از لحاظ مناسب بودن با محیط، بررسی شرایط آب و هوایی و سایر موارد مناسب است انتخاب نمایید.

طراحی سوله

مشاور می تواند در طراحی اصولی سوله و استفاده از نرم افزار طراحی مناسب به شما کمک کند. مسلما طراحی اولیه برای پایداری و عمر مفید سوله، حرف اول را میزند.

اجرا و ساخت

یک مشاور سوله خوب به عنوان یک ناظر حرفه ای می تواند در تمامی مراحل اجرا و ساخت سوله به شما کمک کند. مشاوره در رابطه با مصالح مناسب و انتخاب متریال اولیه کاربردی برای ساخت این سازه، یک مرحله مهم در اجرا و ساخت سوله ها است.
همانطور که ذکر شد مشاوره در خصوص موارد بالا شما را در داشتن یک سوله بدون نقص یاری می کند. نکته قابل توجه این که برای هر چه بهتر پیش رفتن کارتان از مشاوران حرفهای، خوش نام و متخصص در این زمینه کمک بگیرید. مجموعه دانیال صنعت با سالها تجربه در زمینه ساخت و اجرا انواع سوله میتواند بهترین مشاوره ها را برای یک احداث اصولی و مطمئن در اختیار شما قرار دهد.

 مشاوره ساخت سوله

خدمات مشاوره و طراحی ساخت سوله

خدمات فرد یا گروهی که به عنوان مشاوره ساخت سوله فعالیت می کند، بسته به نوع سوله و انتظارات کارفرما ممکن است دچار تغییراتی شود. واضح است که سوله هایی با کاربرد های کشاورزی، به نسبت سازه های صنعتی، همفکری متفاوتی را می طلبد. با این حال برخی از خدماتی که از سمت مشاورین برای سوله صنعتی ارائه می شود به شرح زیر است:

 • طراحی سازه های لوکس
 • طراحی تاسیسات سوله
 • ساخت سوله هایی با طرح و کاربرد متفاوت
 • ساخت بناهایی متناسب با کاربری هایی همچون سردخانه، آشپزخانه، کارگاه و غیره
 • تولید فضاهایی اضافه برای افزایش کاربری سوله بر اساس نظر کارفرمایان

 

نکات مهم ساخت سوله

در پروسه طراحی و تولید یک بنای صنعتی، باید به موارد زیادی توجه کنید. اگر کارشناس یا همان مشاور شما به خوبی با این نکته ها آشنایی نداشته باشد این همکاری ممکن است در دراز مدت دچار مشکلاتی شود. در ادامه این مطلب نکاتی را برایتان دسته بندی کرده ایم که مطالعه آنها می تواند اطلاعات شما را در این زمینه افزایش دهد.

 • تهیه اصولی دفترچه مهندسی و دریافت تاییدیه از سمت ارگان هایی همچون وزارت بهداشت، جهاد کشاورزی، صنعت و غیره
 • عدم بهره گیری از سازه های دست دوم
 • کنترل یکسان بودن تناژ ذکر شده در کتب محاسبات و تناژ درج شده برای محل بارگیری و ساخت
 • دریافت پاسخ شفاف از سمت تیم مشاوره و پیمانکاری
 • شفاف سازی کلیه فرایند ساخت بنا (عدم پنهان کاری)
 • عدم تاخیر در روند آماده سازی، طراحی و اجرای سازه
 • جلوگیری از اجبار هزینه های غیر ضروری و شخصی سازی سوله
 • اعمال حداقل زمان میان دو عملکرد دریافت پشتیبانی و عقد قرارداد
 • پیگیری روند خاکبرداری و فونداسیون به صورت جدی (هرگونه کاستی می تواند موجب بروز ایراداتی شود)

توجه به این نکات میتواند شما را در رسیدن به یک سازه دلخواه، یاری دهد.‌ با این وجود شما نمی توانید همواره به عنوان یک کارشناس در محل حضور داشته و یا در روند ساخت دخالت داشته باشید. اما دانستن این موارد ممکن است در چگونگی نظارت شما دخالت داشته باشد.

 مشاوره ساخت سوله

مشاوره ساخت سوله سبک

همانطور که عقب تر گفتیم، مجموعه بزرگ دانیال صنعت یکی از بهترین سازندگانی است که در حوزه سوله سازی فعالیت می کند. این سازنده می تواند پروسه مشاوره ساخت سوله های سبک سنگین را به صورت صفر تا صد بر عهده بگیرد. البته که این روند نیازمند تخصص و تجربه زیادی است چرا که هر گونه نقص در چگونگی ساخت سوله سبک می تواند سبب بروز هزینه های بسیاری شود.
یک سوله سبک به همراه یک ابعاد مشخص، می تواند به شیوه های مختلفی ساخته شود. واضح است که هر یک از روش هایی که برای ساخت سازه از آن استفاده می شود دارای مزایایی به نسبت دیگری هستند. با این حال یک مجموعه مشاوره ساخت سوله برتر از روشی استفاده می کند که بیشترین تطبیق را با سازه درخواستی داشته باشد.
در ساخت یک سوله سبک تنها وزن اندک سازه مد نظر نیست، بلکه تمامی موارد یک سازه اعم از طراحی، ایمنی،‌ و هزینه باید بررسی شوند.
متاسفانه برخی از کارفرمایان به هر دلیلی از مراجعه به مشاوره خودداری می کنند. در بسیاری از موارد سازنده به این نتیجه می رسد که سوله ساخته شده می توانست بهتر از حال حاضر باشد.
با ارجاع به یک تیم متخصص، به راحتی می توانید از بروز این گونه موارد جلوگیری کنید.

 

خصوصیات یک مشاوره ساخت سوله برتر

برای اینکه یک فرد یا تیم به عنوان مشاوره ساخت سوله شروع به کار کند،‌ باید ضوابط و خصوصیات خاصی را داشته باشد، برخی از این خصوصیات عبارت است از:

 • داشتن مجوز ها و استاندارد های بخصوص سوله سازی
 • بهره گیری از تیم متخصص
 • آینده نگر بودن
 • خوشنام بودن (داشتن اعتبار کاری)
 • صادق بودن در کار
 • داشتن احساس مسئولیت نسبت به پروژه های مختلف
 • توانایی انجام صفر تا صد پروسه ساخت سوله
 • در دست داشتن آخرین اطلاعات مربوط به معماری و عمران

امروزه کمتر مجموعه ای یافت می شود که بتواند علاوه بر به عهده گرفتن صفر تا صد فرایند ساخت یک سوله، به عنوان یک مشاور برتر عمل کند و کلیه خصوصیات یک مشاور حرفه ای را در خود داشته باشد. با این حال مجموعه بزرگ دانیال صنعت یکی از بزرگترین و خوشنام ترین سازندگان است که در حوزه تولید انواع سوله و اسکلت فلزی و مشاوره ساخت آن فعالیت می کند.
همانطور که در لیست ویژگی های یک متخصص برتر ذکر شده، این مجموعه‌ با در دست داشتن دانش،‌ مهارت، تجربه، کادر کاری مجرب، تجهیزات بروز و جواز ها و استاندارد های مختلف قادر است بهترین سازه ها را با حداقل بودجه و حداکثر امنیت به کارفرمایان تحویل دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط گیری با مشاورین خبره این مجموعه، کافیست به اطلاعات درج شده در وب سایت مراجعه کنید و یا با شماره های ذکر شده تماس بگیرید.

مشاوره ساخت سوله