اجرای سقف آردواز | قیمت سقف آردواز

سقف آردواز

سقف آردواز مخلوطی از سیمان، آزبست، الیاف معدنی (پنبه نسوز)، مواد شیمیایی و الیاف مصنوعی با آب میباشد وهمچنین نوعی از مصالح ساختمانی میباشد که در راستای زیبایی برای پوشش سقف یا محافظت از نمای ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد. سقف آردواز جزء نخستین محصولات برای پوشش سقف شیروانی به شمار می رود، تا جایی که بخش عمده ای از مصرف کنندگان تمامی محصولات پوشش سقف را در اولین مرتبه با نام سقف آردواز یاد می کنند.

 ورقه های سقف آردواز را به صورت پله ای و با شیب های مختلف در سطوح بالایی ساختمان بر روی نمای اصلی ساختمان، بالای پنجره ها، سقف ساختمان های ویلایی، پوشش آلاچیق، اتاقک‌های کلبه‌ای، سردر ورودی مجتمع ها و غیره نصب می‌گردد. صفحه های آردواز ازقبل رنگ شده نیست و ظاهر آن رنگ بتن را تدائی می‌کند. قابلیت رنگ پذیری دارند.

 

کاربرد سقف آردواز

سقف آردواز از بهترین و مقاوم‌ترین سقف‌ها در برابر انواع شرایط آب و هوایی است. در خیلی از منطقه ها به علت کارایی بالای این سقف از آن استفاده می کنند، از این رو سقف آردواز در میان مصرف کنندگان به سقف پوششی و محافظت کننده مشهور است. برای اینکه از این سقف به بهترین نحو ممکن استفاده کنند. در مرحله اول ورقه‌های سقف آردواز را به صورت پله‌ای بر روی همدیگر و در سطوح بالایی قرار می‌دهند، سپس به کمک شیب‌های ملایم نمای ساختمان را با استانداردهای ممکن می‌سازند.

 همانطور که گفته شد از این مواد بر روی نمای اصلی، سقف ساختمان، بالای پنجره‌ها، پوشش آلاچیق، سردر ورودی، مجتمع‌ها و غیره مورد استفاده قرار میگیرد، رنگ های بتنی از رنگ‌های اصلی این نما هستند و به همین علت رنگ خاصی برای آن در نظر گرفته نمی‌شود. رنگ‌های متفاوت و دلخواهی برای مصرف کنندگان وجود دارند که می‌توان برای رنگ کردن بتن‌ها از آن استفاده کرد.

سقف آردواز

از مهمترین جنبه های کاربرد سقف آردواز علاوه بر عمر طولانی و استحکام، بحث زیباسازی و حفاظت از سقف های شیروانی است. سقف های شیروانی جذابیت خیلی بالایی به خصوص در مناطق توریستی و تفریحی دارند.

 ورقه های سقف آردواز نیز به منظور حفاظت از سقف ساختمان در برابر بارش باران و برف و تگرگ، و البته تغییرات شدید دمایی و خوردگی ها نصب می گردد. بالا بودن راندمان سقف آردواز باعث توجیه پذیر بودن به کار گیری آن شده است.

 

ویژگی های سقف آردواز

مقاوم در برابر آلودگی هوا

محافظت نمای بیرونی ساختمان در مقابل کثیف شدن مسئله ی مهمی می باشد. به طور طبیعی گرد و غبار و آلودگی‌های هوا بر روی نمای ساختمان‌ها می‌نشیند. همچنین بارش باران و آب شدن برف نشسته بر لبه بالایی ساختمان‌ها با خود، جاری شدن رگه‌هایی از مواد تیره و کثیف، تیره کردن نما را به همراه خواهد داشت و مسلّما بعد از تکرار چندین باره این موضوع با نمایی که دیگر مانند سابق دلچسب نیست روبرو خواهید شد.

 سقف آردواز چتری برای محافظت از نمای ساختمان بوده و در عین حال به ساختمان جلوه زیبایی می‌دهد. به کارگیری سقف آردواز به عنوان چتر، پوشش محافظ نما و پوشش ضد آب برای نماهای آجری، حفاظت و زیبایی و همچنین دوام ساختمان را چندین برابر می‌کند.

 

زیباتر سازی نما

برای زیباتر سازی نمای ساختمان ترکیب سیمان بری، کنیتکس برای رنگ روی سیمان بری، آردواز برای زیبایی و حفاظت نما و در نهایت کنیتکس برای رنگ رویه سقف آردواز جلوه زیبایی را برای نمای ساختمان شما به وجود می آورد. سقف آردواز در بخش نما باعث زیبایی و البته مقاومت در برابر انواع آلودگی‌ها خواهد شد.

 تاثیرات سقف آردواز در نمای ساختمان‌ها نیز کم نیست، برای زیباتر شدن نمای ساختمان‌ها از ترکیباتی مملو از سیمان و انواع مواد معدنی استفاده می‌شود. برای رویه این سقف آردواز از یک سیمان به نام سیمان کنیتکس استفاده می‌کنند که همین موضوع باعث زیبایی هرچه زیادتر آن خواهد شد. کنیتکس همچنین اثر زیادی در محافظت از نما نیز خواهد داشت.

 

انواع سقف آردواز

سقف های آردواز به طور کلی می تواند از جنس سیمان یا فلز باشد.

سقف آردواز سیمانی

آردواز های سیمانی از جنس سیمان فشرده به همراه ترکیبی از الیاف معدنی و الیاف مصنوعی هستند. شکل ورقه های آن پله ای شکل است و با شیب های قابل تنظیم در نمای اصلی ساختمان قابل استفاده می باشد.

سقف آردواز فلزی

آردواز فلزی معمولا از جنس گالوانیزه گرم می باشد و بعد از سقف آردواز سیمانی به بازار ارائه شده و مورد توجه مصرف کنندگان و مشتریان قرار گرفت. سقف آردواز فلزی طول عمر بالاتر و رنگ بندی متنوعی دارد. غیر قابل ترک خوردن و شکستن است و در صورت استفاده از پشم شیشه و فوم در زمان نصب می تواند به خوبی عایق گرما و سرما باشد. سقف آردواز فلزی از سقف آردواز سیمانی سبک‌تر و مقاوم تر است.

 

مشخصات فنی سقف آردواز

سقف آردواز سیمانی در زمان ساخت تحت فشار 100 تا 150 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع قرار داده می شوند و کاملا فشرده می شوند. بعد در ابعاد 60 در 30 سانتیمتر برش خورده و در بسته بندی های 10 تا 17 تایی به بازار ارائه می شوند. در هر بسته بندی اغلب 10 برگ وجود دارد. سقف آردواز میتواند ساده یا طرحدار (هلالی) باشد و به صورت پله ای با شیب های مختلف نصب شود.

 

مزایای سقف آردواز

سقف آردواز خواصی مشابه سنگ طبیعی دارد. غیرقابل نفوذ است، مقاومت و دوام بالایی دارد. معمولا سقف آردواز سیمانی به رنگ بتنی ارائه می شود اما قابلیت رنگ آمیزی دارند. به کمک کنیتکس نیز می توان سقف آردواز را به رنگ های دلخواه رنگ آمیزی کرد. کنیتکس نوعی پوشش  دارای بافت و نرم است که برای نمای ساختمان ها کاربرد دارد و موجب افزایش مقاومت سطح در برابر شرایط مختلف آب و هوایی می شود. کنیتکس برای افزایش استحکام سقف آردواز کاربرد دارد.

 

سقف شیبدار آردواز

یکی از اولین پوشش‌های سقف‌های شیبدار، سقف شیبدار آردواز می‌باشد. طراحی ظاهری ورق های سقف شیبدار آردواز به شکل پله‌ای می‌باشد و از این نوع ورق ها در جاهای مختلف یک ساختمان و یا ویلا مانند با شیب‌های متفاوت در سطوح بالایی ساختمان بر روی نمای اصلی، بالای پنجره‌ها، سقف ساختمان‌های ویلایی، پوشش آلاچیق، اتاقک‌های کلبه‌ای، ورودی‌های مجتمع‌ها، اجرای سردرب پارکینگ و غیره استفاده می‌کنند.

قیمت سقف آردواز

راهنمای خرید سقف آردواز

  • ضخامت سقف
  • جنس ورق
  • رنگ بندی
  • خرید از یک منبع معتبر

 

ضخامت سقف آردواز

ضخامتی که برای این گونه سقف‌ها در نظر گرفته می شود باید با توجه به نوع ساختمان و همچنین میزان استفاده از آن انتخاب شود.

 

جنس سقف آردواز

در هنگام خرید باید جنس و نوع سقف اردواز را در نظر گرفت. حتما دقت داشته باشید که در هنگام خرید از نوع بی کیفیت و جعلی سقف‌های آردواز به هیچ عنوان خریداری نکنید زیرا به مرور زمان این سقف ها از بین می‌روند و ضرر بسیاری را متحمل می‌شوید.

 

رنگ بندی سقف آردواز

توجه به رنگ بندی در هنگام خرید سقف آردواز یکی دیگر از مورد هایی است که باید به آن توجه داشت. از آنجایی که این سقف از رنگ بتنی پیروی می‌کند شما می‌توانید با استفاده از رنگ نما و سلیقه خود آن را با محیط مورد نظر تطبیق دهید.

 

طرح سقف آردواز

اگر که به تازگی در حال ساخت منزل هستید و میخواهید که از این نوع سقف استفاده کنید می‌توانید آن را به یک طراح و نقشه کش بسپارید. اگر چنانچه قصد تعویض سقف اردواز را دارید می‌توانید از سازنده درخواست کنید تا سقف شما را با استفاده از طرح‌های دلخواه برایتان طراحی و نصب کند. پیش از هر اقدامی‌مشاوران شرکت توسعه سازه و فلز دانیال صنعت می‌توانند شما را راهنمایی کنند.

 

خرید سقف آردواز

باید در هنگام خرید این محصول تمامی دقت خود را به کار ببرید تا از محصولات جعلی و تقلبی استفاده نکنید. خیلی از سایت‌ها وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها برای خرید سقف آردواز کمک بگیرید. جهت تصمیم گیری بهتر تیم مشاوران شرکت توسعه ساز و فلز دانیال صنعت آماده پاسخ به سوالات شما عزیزان می باشد.

 

مراحل نصب سقف آردواز

نصب سقف آردواز کاری تخصصی است و نیاز به طراحی دقیق و مهندسی دارد. پس از انجام طراحی و تهیه مواد و مصالح مورد نیاز باید زیر سازی های فلزی انجام شود. شاسی کشی و زیرسازی چوب با فواصل طراحی شده باید پس از زیرسازی فلزی انجام شود. پس از آن نوبت به نصب سقف آردواز با رعایت نکات ایمنی میرسد. در مرحله آخر فلاشینگ ها و تیزه ها به منظور آب بندی ساختمان نصب می شود.

اجرای سقف آردواز

آردواز در حفاظ پنجره

سقف اردواز بر روی حفاظ پنجره نصب می‌شود و از انواع آلودگی‌های طبیعی محافظت می‌کنند. در هنگام انتخاب این حفاظ نیز می‌توانید با توجه به سلیقه خود آن را انتخاب کنید و در هنگام نصب همچنین از افراد ماهر کمک بگیرید. بهتر است بدانید که می‌توانید برای جلوگیری از ورود نور خورشید از این محافظ استفاده کنید. 

 

قیمت سقف آردواز

هزینه ها و قیمت های نصب سقف آردواز یکی از عواملی است که پیش از نصب باید مورد بررسی قرار بگیرد. سقف آردواز دارای طول عمر خیلی بالایی ست. ممکن است در ابتدا هزینه نصب آن نسبت به مصالح دیگر بالاتر باشد اما به علت طول عمر بالا در سال های بعد خیلی از هزینه ها را کاهش می دهد. بنابراین می توان ادعا کرد که سقف آردواز از مصالح قدیمی و سنتی مقرون به صرفه تر است. 

ساخت اسکلت فلزی

ساخت سوله

ساخت جرثقیل سقفی

اجرای سقف آردواز | قیمت سقف آردواز