راهنمای خرید جرثقیل سقفی

راهنمای خرید جرثقیل سقفی

قبل از خرید جرثقیل سقفی چیزهای زیادی وجود دارد که باید بدانید و درک کنید. بنابراین قبل از خرید باید چندین نکته را در نظر بگیرید. قبل از اینکه پول خود را در یک جرثقیل سقفی جدید سرمایه گذاری کنید، این ده مورد را در نظر بگیرید که نه تنها در هزینه شما صرفه جویی می کند، بلکه در بهترین نوع جرثقیل برای برنامه شما سرمایه گذاری می کند. مشاوران شرکت توسعه سازه و فلز دانیال صنعت با تجربه بالا در رابطه با جرثقیل می توانند به شما در به دست آوردن اطلاعات مختلفی کمک کنند و بهترین راهنمای خرید جرثقیل سقفی را به شما عرضه کنند.

محیط کاری یکی از عناصر کلیدی در مورد پیش نیاز های جرثقیل سقفی شما است که اغلب مورد بحث قرار نمی گیرد. فضای کاری می تواند بسیاری از عوامل تعیین کننده در مورد نوع جرثقیل سقفی مورد نیاز شما را تغییر دهد. به عنوان مثال، برخی مواد شیمیایی می توانند به پلاستیک واکنش نشان دهد یا خوردگی فلز را تسریع دهد. روغن های برش می توانند پی وی سی را شکننده کنند. گرما و رطوبت می تواند باعث داغ شدن بیش از حد موتور شود.

جرثقیل شما بسته به کاربرد و فضای نصب شده در آن باید قطعات و قابلیت های خاصی داشته باشد. در نظر داشته باشید به خصوص در برابر گرد و غبار شدید، رطوبت، دماهای بالا یا پایین، فضای باز، داخل ساختمان، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی، نور و حتی ارتفاع می تواند بر نکات خرید جرثقیل سقفی تاثیر مستقیم بگذارد. 

 

نکات پیش از خرید جرثقیل سقفی

  • مواد شیمیایی
  • محدوده دمای استاندارد
  • رطوبت استاندارد زیر 90 درصد است.
  • محیط های گرد و غبار سنگین ناشی از برش به قطعات محافظتی اضافه شده به جرثقیل سقفی نیاز دارند.
  • گرما می تواند روان کننده ها را به مایع تبدیل کند و بر موتورها و اجزای الکتریکی تأثیر بگذارد.
  • سرما می تواند روان کننده ها، قطعات پلاستیکی و قطعات الکتریکی را منجمد کند.
  • تغییرات شدید دما می تواند باعث تراکم و خوردگی قطعات شود.
  • ویژگی هایی برای جلوگیری از آسیب فضای باز خصوصا در هنگام باران، برف، یخ، گرما، باد و اشعه ماوراء بنفش
  • ارتفاع استاندارد (ارتفاع می تواند بر خنک کننده قطعات الکترونیکی تأثیر بگذارد و اجازه اتلاف گرما را نمی دهد)

راهنمای خرید جرثقیل سقفی

کاربرد جرثقیل سقفی

چرخه کاری جرثقیل سقفی تا حدی به کاربرد آن بستگی دارد. باید از خود بپرسید که این جرثقیل سقفی هر یک ساعت چند بار استفاده می شود و هر چند وقت یکبار با ظرفیت کامل بلند می شود؟

بسته به این مورد و با توجه به نکات راهنمای خرید جرثقیل سقفی دستگاه شما از اجزای مختلفی برای ساخت استفاده خواهد شد. یک چرخه کاری عبارت است از بلند کردن بار، داشتن یک دوره استراحت در جایی که واگن برقی یا پل در حال حرکت است، بار را پایین می‌آورد، یک دوره استراحت دوباره در جایی که ترالی یا پل ممکن است در حال حرکت باشد، و سپس برگرداندن قلاب به موقعیت شروع.

اگر جرثقیل سقفی یک جرثقیل تولیدی باشد احتمالاً به چرخه کاری سنگین نیاز دارد. اگر جرثقیل تعمیر و نگهداری یا جرثقیل مورد استفاده برای حمل و نقل باشد، ممکن است چرخه کاری آن کوتاه تر باشد. موتورهای الکتریکی دارای چرخه کاری هستند. بنابراین، باید مطمئن شوید که جرثقیل شما موتور مناسبی برای کار دارد. انتخاب یک موتور با کارکرد سنگین و توان بالا برای یک برنامه سبک باعث می شود تا مقدار زیادی از آنچه برای برنامه لازم است هزینه کنید.

 

راهنمای ظرفیت جرثقیل سقفی

انتخاب ظرفیت مناسب برای افزایش عمر جرثقیل شما بسیار مهم است. همچنین، ساییدگی و خوردگی های ناخواسته را کاهش می دهد. ظرفیت مورد نیاز شما یک راهنمای خرید جرثقیل سقفی در مورد نوع بکارگیری جرثقیل نیز می‌باشد. شما باید از جرثقیل با ظرفیت مناسب برای بارهایی که بلند می کنید استفاده کنید. 

به عنوان مثال، ممکن است محصولی با وزن 10 تن داشته باشید. با این حال، آیا بار دیگری دارید که جرثقیل آن را با وزن کمتر از 10 تن برمی دارد؟ یک جرثقیل ده تنی شاید بهترین گزینه شما باشد اگر بیشتر چیزی که جا به جا می‌کنید حدود پنج تن وزن دارد. همه چیز بستگی به بارهایی دارد که باید وزن آنها را در نظر بگیرند.

یک بار سنگین می تواند منجر به شکست و آسیب احتمالی شود. از سوی دیگر، ظرفیت بار بسیار زیاد می تواند عملیات را کند کند و باعث اتلاف وقت و هزینه شود. مهم است که از ظرفیت مناسب برای به حداکثر رساندن سودمندی جرثقیل سقفی خود استفاده کنید. دانستن ظرفیت مورد نیاز به شما کمک می کند تا بهترین جرثقیل را برای حرفه خود داشته باشید.

راهنمای خرید جرثقیل سقفی

راهنمای سرعت جرثقیل سقفی

می توان گفت سرعت‌ بیشترین چیزی است که اهمیت دارد اما حین مطالعه راهنمای خرید جرثقیل سقفی نادیده گرفته می‌شود. معمولاً سرعت‌های استاندارد برای اکثر برنامه‌های جرثقیل سقفی درست کار می‌کنند. بسته به ظرفیت، سرعت بالابر متفاوت خواهد بود. البته محدوده سرعت تطبیقی ​​وجود دارد که مخصوص وزن است و برای بسیاری از کاربردهای مختلف جرثقیل سقفی ایده آل ترین است. بسته به نوع استفاده ممکن است به سرعت های بالاتری نیاز داشته باشید.

اگر جرثقیلی دارید که تأسیسات شما را با مواد خام تغذیه می کند یا محصول نهایی مانند میلگرد را بارگیری می کند، ممکن است به جرثقیل پرسرعتی نیاز داشته باشید که نتوانید با ویژگی های استاندارد آن را تهیه کنید.

 

مسائل ایمنی پیش از خرید جرثقیل سقفی

اکنون از همیشه مهم تر است تا به یک راهنمای خرید جرثقیل سقفی دقیق مراجعه کنید زیرا نکات حیاتی در این مورد هست که باید رعایت شود. آیا خطری وجود دارد که اپراتورهای شما در معرض آن قرار گیرند؟ آیا چیزی در مسیر وجود دارد که جرثقیل شما در طول فرآیند بلند کردن به آن گیر کند؟ آیا در صورت بروز مشکل باید بار را برگردانید؟

با استفاده از فناوری هوشمند می توان به این سوالات پاسخ داد. ویژگی های هوشمند می توانند تولید شما را به شدت افزایش دهند و ارزش سرمایه گذاری را دارند. برخلاف صنعت خودروسازی یا هر صنعت دیگری، امروزه می‌توانید جرثقیل‌های سقفی را با فناوری دهه‌های گذشته خریداری کنید. این فناوری قدیمی بدترین سرمایه گذاری است که می توانید برای شرکت خود انجام دهید.

با جدیدترین فناوری موجود می توانید تولید خود را افزایش دهید و در عین حال امکانات خود را برای کارکنان خود ایمن تر کنید. تکنولوژی خاصی وجود دارد که هرگز نباید جرثقیل بدون آن بخرید. همیشه اطمینان حاصل کنید که جرثقیل شما دارای یک درایو فرکانس متغیر برای حرکت جرثقیل و چرخ دستی است. VFD عملکرد ایمن جرثقیل سقفی شما را تضمین می کند و به کاهش نوسانات بار کمک می کند. درایوهای متغیر بالابر نیز به شدت توصیه می شود. رادیو کنترل کمک می کند تا اپراتورهای خود را از بار دور نگه دارید.

فکر نکنید که باید خودتان این اطلاعات را به دست آورید تیم مشاوران شرکت توسعه سازه و فلز دانیال صنعت در رابطه با انواع جرثقیل می توانند به شما کمک کند.

راهنمای خرید جرثقیل سقفی

ارتفاع جرثقیل سقفی

هر جرثقیلی که استفاده می کنید باید بتواند به حداقل ارتفاع مورد نیاز برای بالابر برسد. با این حال، چند عنصر وجود دارد که ممکن است بلافاصله هنگام برنامه ریزی برای ارتفاع بالابر به ذهنتان نرسد پس بهترین کار مراجعه به یک راهنمای خرید جرثقیل سقفی کامل می‌باشد.

یکی از این عوامل اضافی اندازه چرخ دستی و تجهیزات بالابر است. اگر جرثقیل شما تنها حداقل فاصله لازم را برای بالابر شما فراهم کند، ممکن است به دلیل فضای مورد نیاز برای چرخ دستی بالابر، بالابر و دستگاه‌های بالابر زیر قلاب، با مشکلاتی مواجه شوید. همچنین باید محدودیت های فضای کاری خود را در نظر بگیرید. اگر ارتفاع سقف تاسیسات شما نزدیک به ارتفاع جرثقیل سقفی است، ممکن است لازم باشد گزینه‌های خاص با مشخصات دیگر را در نظر بگیرید.

راهنمای خرید جرثقیل سقفی