موتور جرثقیل سقفی

موتور جرثقیل سقفی

گیربکس های صنعتی در صنعت های گوناگون در مقیاس های متفاوت استفاده می شوند و کاربردهای بسیاری نیزدارند.

گیربکس ها از چرخ دنده ها، دور نیرو در دقیقه، یاتاقان ها و محفظه تشکیل شده است. هر گیربکسی که ما تولید می کنیم به طور خاص برای کاربردهای جرثقیل طراحی شده است.

قیمت موتور جرثقیل سقفی بر اساس میزان قدرت کیلو وات متغیر است. از این رو مدل های مختلف گیربکس جرثقیل موجود است و می توانید بر حسب نیاز انتخاب کنید.جرثقیل ها را طبق مقدار توان جابجایی که دارند، می شناسند یعنی هر مقدار که توان جرثقیل بیشتر باشد، الکتروموتور و گیربکس قوی تری در طراحی و تولید آن بایستی به کار برده شود. به همین دلیل است که طراحان در طراحی و تولید موتور جرثقیل سقفی از انواع مختلف گیربکس بهره میبرند.

 

انواع موتور جرثقیل سقفی

این موتور ها مخصوص و مناسب برای جرثقیل های سقفی، دروازه ای و بازویی هستند و برای حرکت طولی و عرضی

طراحی و ساخته شده اند. جعبه دنده های جرثقیل نوعی سیستم دنده هستند که به طور خاص برای طیف گسترده ای از کاربردهای جرثقیل طراحی و ساخته شده اند. اصولاً برای گیربکس های افقی موتور جرثقیل سقفی حلزونی و برای موتور جرثقیل سقفی عمودی استفاده از موتور گیربکس خورشیدی توصیه می شود.

 

موتور جرثقیل سقفی حلزونی

چرخ دنده های حلزونی یکی از مدل های چرخ دنده استوانه ای است که در آن طراحی دندانه ها به شکل مارپیچ خمیده ساخته می‌شود. در مقایسه با چرخ دنده های  دارای دندانه های مستقیم، چرخ دنده های مارپیچ با طراحی مناسب می توانند کاهش لرزش و صدا را به همراه داشته باشند. موتور جرثقیل حلزونی دارای دندانه هایی هستند که زاویه ای نسبت به نیروی ورودی دارند. این منجر به تماس بیش از یک دندانه در حین گردش می شود و باعث می شود چرخ دنده بتواند بار بیشتری را حمل کند. به دلیل تقسیم بار بین دندانه ها، این طراحی به چرخ دنده های مارپیچ اجازه می دهد تا نرم تر و بی صداتر در مقایسه با دیگر مدل های موتور جرثقیل سقفی کار کنند.

موتور جرثقیل سقفی

گیربکس های حلزونی یکی از محبوب ترین گیربکس ها در بازار هستند. وجود این گیربکس در موتور جرثقیل سقفی بسیاری از عملیات را تسهیل می‌بخشد. موتور جرثقیل سقفی حلزونی برای کارهایی با سرعت بالا ایده آل هستند زیرا نسبت به سایر چرخ دنده ها از اصطکاک و سایش کمتری برخوردارند و نکته مثبت این است که همچنان قادر به انتقال مقادیر قابل توجهی از نیرو هستند نکته دیگر این است که قیمت موتور جرثقیل سقفی در برابر کارایی هایش بسیار برای شما سودمند است.

شرکت توسعه سازه و فلز دانیال صنعت انواع موتور های جرثقیل سقفی را با کیفیت برتر برای خدمت به صنعت جرثقیل به شما مشتریان گرامی ارائه می دهد. آخرین محصولات ما برای نیازهای صنعتی جرثقیل بسیار مناسب و سودمند هستند.

انواع موتور جرثقیل سقفی حلزونی

چرخ دنده تک چرخ

چرخ دنده های حلزونی تک چرخ دنده هایی هستند که در زاویه معینی نسبت به محور قرار دارند. می توانید جهت چرخ دنده ها را به سمت چپ و راست تنظیم کنید. ویژگی اصلی چرخ دنده، تماس بیشتر با سطح و ظرفیت حمل بار است.

چرخ دنده حلزونی دوتایی

چرخ دنده های مارپیچ دوتایی گونه ای از چرخ دنده های حلزونی هستند که در آن دو وجه مارپیچ در کنار یکدیگر قرار می گیرند و شکافی آنها را از هم جدا می کند. هر صورت دارای زوایای مارپیچ مشابه اما متضاد یکدیگر است. استفاده از یک مجموعه حلزونی دوتایی از چرخ دنده ها، بارهای رانش را حذف می کند و امکان همپوشانی بیشتر دندانه ها و عملکرد نرم تر را ارائه می دهد. موتور جرثقیل سقفی حلزونی معمولاً در چرخ دنده های بسته استفاده می شود.

دنده شاه ماهی

چرخ دنده های شاه ماهی شبیه به چرخ دنده حلزونی دوتایی هستند، اما شکافی ندارند که دو وجه مارپیچ را از هم جدا کند. چرخ دنده های شاه ماهی معمولا کوچکتر هستند و هنگام کار در محیط دارای شوک و لرزش زیاد مناسب هستند. چرخ دنده های شاه ماهی به خاطر سختی های ساخت و هزینه زیاد ، اکثرا مورد استفاده قرار نمی گیرند.

 

ویژگی های موتور جرثقیل سقفی حلزونی؟

دندانه های دارای زاویه به مرور با یکدیگر درگیر می شوند تا بتوانند نرم و روان تر کار کنند.

موتور جرثقیل سقفی و چرخ دنده های حلزونی بسیار بادوام هستند و برای کاربردهای بارهای سنگین ایده آل هستند.

گیربکس های حلزونی کارآمدترین گیربکس های تولید شده در صنعت موتور جرثقیل سقفی هستند و با راندمان 98 درصد موفق در بازار امروزه کار می کنند.

موتور جرثقیل سقفی

موتور جرثقیل سقفی صنعتی

گیربکس صنعتی طراحی است که در آن انرژی مکانیکی از دستگاهی به دستگاه دیگر انتقال پیدا می‌کند و برای زیاد شدن مقدار گشتاور و کاهش سرعت کاربرد دارد. این موتور جرثقیل سقفی توانایی این را دارد که انرژی مکانیکی را به یک بخش یا واحد دیگر منتقل کند. گیربکس ها می توانند سرعت، گشتاور خود را برای تبدیل انرژی به فرمت سازگار تغییر دهند. آنها برای تسهیل عملکرد مکانیکی در صنایع مختلف خصوصا در صنعت موتور جرثقیل سقفی مفید هستند.

برای کنترل سرعت و گشتاور و تبدیل آن به نیروی قابل استفاده یک گیربکس صنعتی نیروی مکانیکی به دست آمده را به یک اتاق کنترل جهت بهره برداری مفید منتقل می کند. جعبه دنده های صنعتی قابلیت این را دارند که در یک مدت زمان طولانی چند کار را با سرعت بالا انجام دهند.

 

موتور جرثقیل سقفی خورشیدی

این نوع از گیربکس در فن آوری های بسیار پیشرفته مثل رباتیک و صنعت چاپ سه بعدی رواج دارد. سه یا چهار عدد دنده سیاره در یک گیربکس خورشیدی توسط یک عدد دنده خورشیدی اصلی و مرکزی احاطه شده اند و هر دو قطعه گفته شده از طریق یک حلقه بیرونی با دندانهای داخلی ثابت نگه داشته می شوند. این نوع طراحی به طور یکسان نیرو را از طریق چرخ دنده ها پخش می کند و دستیابی به گشتاور بالا را در یک فضای محدود برای موتور جرثقیل سقفی خورشیدی امکان پذیر می کند.

این گیربکس مخصوص برای انواع جرثقیل طراحی شده است. استقامت و دقت بالا دو قابلیت مهم موتور جرثقیل سقفی خورشیدی است. از مزایای اصلی این گیربکس می توان به راندمان بالا، فشرده بودن، نسبت انتقال زیاد و قدرت بالای آن اشاره کرد.

موتور جرثقیل سقفی

ویژگی های موتور جرثقیل سقفی خورشیدی

استفاده از گیربکس سیاره ای برای جرثقیل سقفی مزایای متعددی دارد. اول از همه، به شما کمک می کند تا در هزینه های سیستم عامل صرفه جویی کنید. همچنین به افزایش کارایی موتور جرثقیل سقفی شما کمک می کند. یکی دیگر از مزایای گیربکس سیاره ای برای جرثقیل این است که آلودگی محیط زیست را کاهش می دهد زیرا میزان گاز منتشر شده از سوخت فسیلی را کاهش می دهد. هنگام انتخاب یک گیربکس سیاره ای برای جرثقیل، عوامل مختلفی وجود دارد که باید در نظر بگیرید، از جمله سرعت، چرخه کار، بار اضافه و گشتاور.

از دیگر مزایای استفاده از موتور جرثقیل سقفی خورشیدی می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

  • نسبت های کاهشی بالا
  • صرفه جویی در مصرف انرژی
  • راندمان بالا
  • عمر طولانی
  • فشردگی و صرفه جویی در فضا
  • ظرفیت اضافه بار بیشتر
  • هم محور
  • بدون مشکل قفل شدن

 

شرکت توسعه سازه و فلز دانیال صنعت با تجربه چندین ساله در زمینه طراحی ساخت و نصب انواع سازه فلزی و جرثقیل جهت پاسخگویی به سوالات و اطلاع از قیمت موتور جرثقیل سقفی در خدمت شماست.

موتور جرثقیل سقفی