ساخت اسکلت فلزی آلاچیق

اسکلت فلزی آلاچیق

یک فضای بیرونی جذاب و به خوبی نمایان شده، افزودنی درخشان برای هر خانه ای است. استخرها، سایبان‌ها و آلاچیق‌ها همگی در فضاهای زندگی مدرن مطلوب هستند. آلاچیق‌ها به‌ ویژه در خانه‌های سبک زندگی جدید مورد توجه هستند. عناصر ساختاری مانند آلاچیق‌های فولادی فضای زندگی را در تمام طول سال برای استراحت و سرگرمی  فراهم می‌کنند و به طور قابل توجه ای مورد علاقه صاحبان خانه قرار می‌گیرند.

آلاچیق یک سازه بزرگ و هشت ضلعی در یک فضای باغ خصوصی یا عمومی است که اغلب به عنوان مکانی برای تجمع و استراحت استفاده می شود. آلاچیق ها اکثرا  در پارک ها و سایر فضاهای عمومی یافت می شوند، اما شما می توانید آلاچیق ها را در حیاط خلوت خانه ها, باغ ها و در پشت بام ها نیز پیدا کنید. آلاچیق می تواند مستقل باشد یا به دیوار بیرونی متصل شود.

در اواخر قرن هجدهم، آلاچیق‌ها در دامنه‌های تپه‌ها ساخته شدند تا مناظر باشکوه حومه شهر را برجسته کنند و همچنین به عنوان مکانی برای تفریح ساکنین شناخته شده بودند. آنها معمولاً از همه طرف باز هستند، اما امروزه می توان آنها را برای محافظت در برابر حشرات یا نور آفتاب دیوار کشی نیز کرد. برخی از جوامع آنها را به اندازه ای بسیار بزرگ می‌سازند زیرا ساخت اسکلت فلزی آلاچیق در ابعاد مختلف قابل اجرا می‌باشد. اگر تصمیم به طراحی یا ساخت اسکلت فلزی آلاچیق دارید با مراجعه به سایت توسعه سازه و فلز دانیال صنعت از مشاوره تخصصی ما بهره مند شوید.

 

ساخت اسکلت فلزی آلاچیق

فولاد در دنیای مدرن کاربردهای زیادی دارد، اما بیشترین کاربرد آن در ساختمان سازی است. این یکی از حیاتی ترین مواد مورد استفاده در ساختمان است که به دلایلی مورد توجه قرار می گیرد، که عمده ترین آنها تطبیق پذیری، هزینه تولید نسبتاً پایین، استحکام بالا، پایداری و در دسترس بودن گسترده است این نکات حین ساخت اسکلت فلزی آلاچیق نیز بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. 

فولاد استحکام کششی بسیار بالایی دارد. این آلیاژی است که معمولاً از مواد بسیار قوی تشکیل شده است و برای تضمین آلاچیق متریال بسیار خوبی است. فولاد یکی از بازیافت‌ پذیر ترین مواد در جهان است که نرخ بازیافت جهانی آن بیش از 60 درصد است. می توان آن را بدون از دست دادن یکپارچگی ساختاری خود ذوب کرد و چندین بار دوباره ساخت این نکته هنگام ساخت اسکلت فلزی آلاچیق برای دوست داران طبیعت اهمیت دارد.

روندهای ساخت و ساز و معماری در نیم قرن گذشته بیشتر و بیشتر فولاد را مورد توجه قرار داده است و این کاملاً در مورد سازه های بیرونی صدق می کند. آلاچیق های فولادی مدرن در هر خانه ای فوق العاده به نظر می رسند و با ساخت اسکلت فلزی آلاچیق می توانید ایده های زیبا را در پروژه خود پیاده کنید.

 

چرا اسکلت فلزی آلاچیق

 سه دلیل برای اینکه اسکلت فلزی برای سازه های بیرونی مانند آلاچیق عالی است.  فولاد پوسیده نمی شود، قابل احتراق نیست و حشرات توانایی خوردن آن را ندارند. فرقی نمی‌کند منطقه شما گرمای زیاد، سرمای شدید، بادهای شدید یا باران سیل آسا را ​​تجربه کند، می‌توانید روی اسکلت فلزی آلاچیق خود حساب کنید. بسته به اندازه و کیفیت آلاچیق، اکثر آلاچیق‌های سنگین می‌توانند تا 50 تا 55 کیلومتر در ساعت باد را در صورت ایمن شدن مناسب تحمل کنند. یک آلاچیق فولادی بهتر از هر گزینه دیگری در خانه شما به نظر می رسد و ماندگاری بیشتری دارد.

 

ساخت اسکلت فلزی آلاچیق

اسکلت فلزی آلاچیق با فولاد یا آلومینیوم

آلومینیوم برای استفاده در بیرون ایده آل است. آلاچیق های آلومینیومی سه برابر سبک تر از آلاچیق های فولادی هستند. پایداری بالا نیز دارند این امر طراحی و ساخت اسکلت آلاچیق های سفارشی را امکان پذیر می کند. آلومینیوم ها صد در صد قابل بازیافت هستند.

 

ساخت اسکلت فلزی آلاچیق ضد زنگ

آلاچیق خود را هر دو سال یکبار دوباره رنگ کنید تا از زنگ زدگی جلوگیری کنید و حالت خود را حفظ کنید. قبل از اعمال رنگ، شکاف ها را با درزگیر پر کنید. اگر می‌خواهید روکش چوب را حفظ کنید، آلاچیق را با درزگیر ضد آب بپوشانید و هر چند سال یک بار آن‌ها را تجدید کنید.

فلز ضد آب

یکی از رایج‌ترین راه‌ها برای مقاوم‌سازی فولاد در برابر آب و هوا این است که هر پنج تا ده سال یک بار یک لایه جدید و ضخیم رنگ ضد آب به آن بدهید. پودر و رنگ رسیدن آب و هوا به ساختار فلزی را دشوار تر می کند و از فولاد داخل تا حد زیادی محافظت می کند.

 

آلاچیق های فلزی داغ می شوند؟

آلاچیق فلزی تقریباً 100٪ گرما را مسدود می کند. در روزهای شدید آفتابی، همچنان می‌توانید زیر پوشش آلاچیق فلزی بادوام بیرون بنشینید. آلاچیق همچنین به شما فرصتی می دهد تا گیاهان خود را در فضایی با دمای کنترل شده در فضای امن آلاچیق قرار دهید و از آن مانند یک گلخانه اسکلت فلزی بهره ببرید.

 

متریال ساخت اسکلت فلزی آلاچیق

آلاچیق های فلزی در فضای باز بسیار پایدار و بادوام هستند. آنها از آلومینیوم و فولاد با پوشش پودری ساخته شده اند که به راحتی در برابر طوفان و آب و هوای سخت مقاومت می کند. آلاچیق‌های فلزی در زیر نور خورشید خورده نمی‌شوند یا در باران پوسیده نمی‌شوند و تغییرات دما باعث تاب برداشتن آلاچیق نمی‌شود.

 

مونتاژ آلاچیق اسکلت فلزی

مونتاژ یک آلاچیق اسکلت فلزی ممکن است کار بزرگی به نظر برسد و کمی سخت باشد.

ساخت اسکلت فلزی آلاچیق راهی عالی برای لذت بردن از فضای باز در هوای خوب است. یک منطقه سرپناه عالی برای استراحت یا لذت بردن از وعده های غذایی فراهم می کند. این امکان وجود دارد که آلاچیق فلزی خود را بسازید، اگرچه تجربه در ساخت فلز مهم ترین است. همچنین کیت های از پیش ساخته شده ای وجود دارد که فقط باید مونتاژ شوند. برای ساختن آنها تنها عمل جوشکاری ضروری خواهد بود.

ساخت اسکلت فلزی آلاچیق

مواد اولیه ساخت اسکلت فلزی آلاچیق

یک آلاچیق فلزی بسیار سنگین است و بسته به طرح از لوله های فولادی استفاده می شود. هرچه طراحی پیچیده تر باشد، لوله های بیشتری مورد نیاز است. مطمئن شوید که مواد از قبل سفارش داده شده است. سیم جوش با کیفیت بالا نیز توصیه می شود زیرا این سیم بیشترین پشتیبانی را ایجاد می کند و همه چیز را در کنار هم نگه می دارد.

ساخت اسکلت فلزی آلاچیق

قاب سقف گنبدی را به بالای پایه آلاچیق متصل می کند. یک قاب هشت ضلعی به 16 طول لوله فولادی نیاز دارد که به طول دلخواه بریده شود. همچنین درجات مورد نیاز در زاویه قاب را تعیین کنید. یک قطعه آهنی را به میز جوشکاری خود ببندید. قطعه لوله بعدی را در زاویه مناسب قرار دهید. انتهای اتصال را به هم بچسبانید و سپس جوش دهید. در صورت لزوم تنظیمات را انجام دهید و سپس جوشکاری را به پایان برسانید. این کار را تا زمانی انجام دهید که 4 اتصال ایجاد شود و قسمت های مختلف را به هم جوش دهید تا شکل هشت ضلعی پیدا کند. هشت ضلعی دوم را به همین ترتیب بسازید.

اسپیسرها

2 قطعه هشت ضلعی با استفاده از فاصله هایی که معمولاً حدود 10 سانتی متر طول دارند به یکدیگر متصل می شوند. این قطعات در هر طرف گوشه ها قرار می گیرند و در جای خود جوش داده می شوند.

پانل های پایه

برای یک هشت ضلعی 6 پانل پایه وجود خواهد داشت. پانل ها از 2 طول ستون عمودی، 2 قطعه عضو متقاطع و یک دیوار که همه از لوله های فولادی ساخته شده اند ساخته می شوند. برای اینکه پایه مربعی باشد، قطعات باید به یک اندازه باشند تا مربع شکل بگیرند. تمام قطعات را از یک طرف به هم بچسبانید. قبل از استفاده از جوش لب به لب در جلو و پشت اتصالات همه چیز را دوباره بررسی کنید. اتصالات جوش داده شده را بررسی کنید و در صورت لزوم لبه ها را سوهان کنید.

قوس ها

در یک هشت ضلعی 8 قوس ساخته خواهد شد. طول قوس ها بیشتر از حد نیاز خواهد بود زیرا خم شدن آنها می تواند باعث بر هم ریختن نظم حین ساخت اسکلت فلزی آلاچیق شود. لوله فولادی را خم کنید تا قوس مورد نظر را داشته باشد. هنگامی که فولاد به درستی خم شد، آن را به طول مناسب برش دهید و قوس های مختلف را در جای خود جوش دهید.

براکت ها

برای جوش دادن ستون ها به قاب و پایه به 32 براکت نیاز خواهد بود. فاصله بین براکت و ستون را حساب کنید. در هر طرف براکت ها باید 2 جوش وجود داشته باشد.

 

ساخت اسکلت فلزی آلاچیق

قاب ها

قاب ها از لوله های مربعی ساخته شده اند و بسته به طراحی آلاچیق نحوه قرارگیری آنها متفاوت خواهد بود.

اسکرول

الگوهای اسکرول را در اندازه کامل روی یک تکه کاغذ ترسیم کنید. هنگام خم شدن میله ها داغ می شوند، بنابراین تجهیزات حفاظتی مناسب داشته باشید. وقتی ساخت میله های اصلی تمام شد آنها را در جای خود جوش دهید. پس از تکمیل تمام اجزای مختلف، همه چیز را به هم جوش دهید. قبل از اتمام جوشکاری همه چیز را در جای خود قرار دهید زیرا ممکن است نیاز به تنظیمات ثانویه باشد و آخرین کاری که باید انجام دهید این است که از آلاچیق خود لذت ببرید.

 

البته نکات گفته شده بالا نیازمند تجهیزات و فضای کافی است همچنین دقت و توانایی بالایی می‌طلبد پس اگر به فکر ساخت اسکلت فلزی آلاچیق برای محل زندگی خود هستید تیم شرکت توسعه سازه و فلز دانیال صنعت جهت مشاوره و مشارکت در ساخت انواع سازه فلزی در خدمت شماست.

ساخت اسکلت فلزی آلاچیق