اجرای اسکلت فلزی ساختمان سه طبقه

اسکلت فلزی ساختمان سه طبقه

به طور کلی هر ساختمانی برای موجود شدن به چارچوبی نیاز دارند که بر پایه آن ساخته شوند،‌ اسکلت های ساختمانی درواقع نقش یک تکیه گاه را ایفا می کنند. این اسکلت ها در ابعاد متفاوتی ساخته شده و دارای متریال متفاوتی هستند، اما در این میان اسکلت های فلزی متقاضیان بیشتری را به خود اختصاص می دهند.

همانطور که از نام این اقلام می توان حدس زد، عمده مواد تشکیل دهنده یک چارچوب فلزی از آهن است، بنابراین مقاومت بالایی داشته و در برابر عوامل فرسایشی نیز پایدار است. علاوه بر آن اسکلت های فلزی وزن اندکی را به نسبت دیگر چارچوب ها به خود اختصاص می دهند، به سرعت ساخته می شوند و امکان اعمال تغییرات در آنها وجود دارد.
عمده این محاسن سبب می شوند کارگزاران برای ساخت ساختمان های یک طبقه و چند طبقه از اسکلت های فلزی استفاده کنند.

اسکلت فلزی ساختمان سه طبقه دارای خصوصیات منحصر به فردی است، اول اینکه به علت افزایش طول ساختمان وزن سازه به دست آمده نیز تا حد زیادی بیشتر خواهد شد، به همین خاطر پروسه مقاوم سازی آن باید با جدیت بیشتری انجام شود.
استفاده از متریال مرغوب، بهره گیری همزمان از پیچ و مهره و جوشکاری، و توجه به شرایط آب و هوایی و اقلیمی از جمله این موارد هستند.

رعایت قوانین و مقررات و اعمال استاندارد های وضع شده این حوزه نیز می تواند تاثیر به سزایی در این عملکرد داشته باشد.
از آنجایی که اسکلت فلزی ساختمان سه طبقه برای تکمیل شدن به راه های ارتباطی نیاز دارد، در نظر گرفتن فضایی اضافه برای جای گذاری راه پله و آسانسور جزو ضروریات است.
اگرچه ساخت این نوع آپارتمان ها می تواند هزینه های بیشتری را برای سازنده به همراه داشته باشد، اما میزان بهره وری و کارایی آن نیز به طبع بیشتر است.

 

مراحل ساخت اسکلت فلزی ساختمان سه طبقه

یک اسکلت فلزی ساختمان سه طبقه تنها در صورتی می تواند رضایت بخش باشد که کلیه مراحل ساختاری آن به صورت اصولی طی شود، برخی از این مراحل عبارت است از:

گود برداری خاک و فونداسیون
بتن ریزی زمین
آرماتور بندی فضا
نصب صفحه و ستون
هواگیری صفحه و ستون
نصب ستون ها
نصب تیرچه ها
نصب باربند ها و برپایی اسکلت

مجموعه های سازنده سازه های سبک و سنگین در چگونگی اجرای این مراحل دائما با یکدیگر در حال رقابت اند، با این حال لقب برترین سازنده سازه های سبک و سنگین فلزی متعلق به دانیال صنعت است.
اگر قصد دارید یک اسکلت فلزی ساختمان سه طبقه را بنا کنید که از هر لحاظ با کیفیت باشد، ما دانیال صنعت را به شما پیشنهاد می کنیم، این مجموعه‌ سازنده می تواند صفر تا صد این پروسه را با اعمال نظر کارفرما به اتمام برساند.
برای آغاز همکاری و کسب اطلاعات بیشتر می توانید به اطلاعات درج شده در وب سایت مراجعه کنید.

 

اسکلت فلزی ساختمان سه طبقه

 

میزان تیرآهن مورد نیاز اسکلت فلزی ساختمان سه طبقه

به طور کلی میزان تیرآهن مورد نیاز در ساختار یک اسکلت فلزی ساختمان سه طبقه به عوامل کوچک و بزرگ بسیاری بستگی دارد.
نوع اسکلت انتخابی یک سازنده مهمترین اصلی است که می تواند بر میزان مصرف تیرآهن تاثیر بگذارد، در ادامه این مطلب انواع مختلف اسکلت فلزی به همراه حجم مصرفی تیرآهن شان درج می شوند.

اسکلت فلزی با مهاربند همگرا : 40 الی 70 کیلوگرم تیرآهن در هر متر مربع
اسکلت فلزی با مهاربند واگرا: 45 الی 80 کیلوگرم تیرآهن در هر متر مربع
اسکلت فلزی با قاب خمشی: 60 الی 100 کیلوگرم تیرآهن در هر متر مربع
اسکلت فلزی سازه با سیستم دوگانه: 60 الی 120 کیلوگرم تیرآهن در هر متر مربع

البته که اعداد ذکر شده به صورت حدودی در نظر گرفته شده اند، با این حال اگر یک اسکلت فلزی ساختمان سه طبقه را با زیر بنای 1000 متر در نظر بگیریم، میزان تیرآهن مصرفی در هر متر آن به صورت میانگین 50 کیلوگرم است، در نتیجه برای برپایی این ساختمان به 50 تن آهن نیاز خواهید داشت.

اجرای اسکلت فلزی ساختمان سه طبقه