هزینه ساخت سوله دو طبقه

هزینه ساخت سوله دو طبقه

در اصل هدف از ساخت سوله دو طبقه ایجاد کردن فضای بیشتر در یک مجتمع است. طراحی و ساخت دو یا سه طبقه برای سوله موجب ایجاد کاربردهای رفاهی و کاری بیشتری در آن مکان می‌شود. با افزایش فضا به مراتب عملکرد کارکنان بیشتر شده و سطح کیفیتی پروژه ها بالاتر می‌رود.

نگهداری از تجهیزات و وسایل ضروری، استراحت و رفاه کارکنان، افزایش فضای اداری و ایجاد محیط های بزرگتر تولیدی از سری کاربردهای ساخت سوله دو طبقه می باشند که البته جزییات و امکانات بسیار در تعیین هزینه ساخت سوله دو طبقه نقش دارند. از این رو ساخت سوله محکم و قابل اطمینان، یک امر مهم است که با اعتماد به شرکت توسعه سازه و فلز دانیال به نحوه درستی برای مشتریان گرامی صورت می‌گیرد.

 

هزینه ساخت سوله دو طبقه چقدر است؟

یکی از سوالات بسیار پرتکرار و مهم که قصد داریم در مورد آن برایتان در این مقاله صحبت کنیم. قبل از هرچیزی یک موضوع بسیار مهم را روشن کنیم که می توان هزینه ها را مستقیما و بدون واسطه اعلام کرد . همانگونه که میدانید در طی چند سال گذشته قیمت آهن آلات و دیگر محصولات مرتبط با ساخت سوله دو طبقه بدون وقفه افزایش می‌یابد و قیمت آن دارای نوسان می‌باشد. به همین خاطر کلیه قیمت ها به صورت بروز محاسبه می شوند.

 

هدف ساخت سوله دو طبقه

ساخت چنین سوله‌هایی از یک هدف مهم و معین برخوردار است، به گونه ای که میتوان گفت هر سوله یک یا چند طبقه برای مکان مورد نظر و صنعت خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قبل تر از کاربردهای سوله برایتان سخن گفتیم، اما صنعت سوله سازی دلایل مختلفی جهت طراحی، ساخت و تولید سوله دو طبقه را به بازار کنونی ابراز می‌کند. از جمله این دلایل افزایش فضای کاری و تجمع تعداد بالاتری از کارکنان در یک مکان به منظور افزایش عملکرد مثبت کارکنان و البته کم بودن هزینه ساخت سوله دو طبقه است.

هنگامی که کارکنان یک شرکت به صورت گروه‌های متمرکز تر در کنار هم به کار کردن بپردازند، موجب افزایش توانایی کاری و ایده پردازی آنها می‌شود، که نتیجه اش افزایش خط تولید و پیشرفت قدرت شرکت مورد نظر است.

مورد بعدی که جزوی از اهداف مهم ساخت سوله دو طبقه است، افزایش فضای سوله برای نگهداری و انبار تجهیزات و لوازم ضروری است. بدیهی است که در هر شرکت یا تولیدی، یکسری لوازم و تجهیزات وجود دارد که باید مکانی برای آنها در نظر گرفته شود. از این رو ساخت و نصب سوله دو طبقه موجب افزایش فضای لازم برای نگهداری وسایل می‌شود.

استراحت کارکنان به منظور افزایش بازدهی و عملکرد آنها بسیار ضروری است، همچنین کمبود فضای شرکت موجب عدم استراحت کارکنان و نتایج منفی به مرور زمان می‌شود. از مهم‌ترین اهداف ساخت سوله دو طبقه، افزایش مکانی برای استراحت کارکنان است.

ساخت سوله دو طبقه

انواع سوله دو طبقه

همانطور که پیش‌تر گفتیم، ساخت انواع سوله دو طبقه اهداف و دلایل خاصی را دنبال می‌کند، حال می خواهیم شما را با انواع این مدل سوله و کاربردهای متفاوتی که می‌توانند داشته باشند‌ آشنا کنیم.

سوله‌ها خود از نظر ساختاری به چند بخش تقسیم می‌شوند که نمونه‌ای از آنها سوله‌های دو طبقه هستند. حال خود این مدل سوله نیز به چندین نوع تقسیم می‌شود که هرکدام کارایی‌های منحصر به‌ فردی برای صاحبان خود دارند و پیش بینی میزان هزینه ساخت سوله دو طبقه در انواع مختلف آن نیز متفاوت است. در اصل ساختمان‌ها با شرایط گوناگون از سوله ‌های مختلفی استفاده می‌کنند که هرکدام از آنها متناسب با نوع سازه و درخواست صاحب سازه است. 

 

هزینه ساخت سوله دو طبقه مستقل

پیش از توضیحات لازم بهتر است بدانیم که سوله دو طبقه به طور کامل دارای دو نوع است، که نوع اول آن سوله مستقل است. مستقل بودن آن بدین منظور است که هر طبقه دارای مکانی مجزا برای خود است و برای رفت و آمد میان آنها به یک رابطه نیاز است.

اگر بخواهیم واضح تر شرح دهیم، در سوله دو طبقه، هر کدام از طبقات پایین و بالا کاملا مجزا و مستقل هستند، همچنین برای رفت و آمد میان آنها از پله یا آسانسور استفاده می‌شود. هزینه ساخت سوله دو طبقه بستگی به متراژ سوله متریال استفاده شده و بسیاری دیگر موارد دارد که پس از طراحی سوله می توان حدود هزینه ساخت را تخمین زد. هزینه سوله دو طبقه مستقل به دلیل نیاز به راهرو و آسانسور های داخلی هزینه بیشتری نسبت به نوع دوم سوله دو طبقه دارد.

کاربرد‌های سوله دو طبقه مستقل بسیار متعدد هستند، که مهمترین آنها استفاده از طبقه بالا به عنوان نظارت و افزایش میزان امنیت کارخانه یا شرکت است. می‌توان از طبقه بالای سوله به عنوان یک اتاق مدیریت و امنیت برای نظارت کلی و جزئی بر ساختمان استفاده کرد و تمامی کارکنان و بخش های کاری را تحت نظر داشت. همانگونه که میبینید در اکثر ساختمان های کاری اتاق رئیس در طبقه بالا قرار دارد.

 

هزینه ساخت سوله دو طبقه وابسته

نوع دیگری از سوله دو طبقه که به صورت وابسته است و نیز کاربردهای زیادی در ساختمان‌های مختلف و صنعت های گوناگون دارد. در این مدل از سوله اتاقک‌های مخصوص کار از هم مستقل نیستند و با یک راهرو میانی به یکدیگر متصل می‌شوند. مقدار هزینه ساخت سوله دو طبقه وابسته پس از بررسی تعداد اتاق های مورد نیاز کارکنان قابل پیش بینی است.

از کاربردهای مختلف این سوله میتوان به نزدیک بودن اتاق‌ها و صورت گرفتن هرچه بهتر کار گروهی اشاره کرد. همچنین باید این نکته  را در نظر گرفت که در کنار هم بودن افراد شرایط ویژه و افزایش انرژی کاری را ایجاد می‌کند.

 

ویژگی های سوله دو طبقه

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که به چه دلیلی باید از سوله دو طبقه استفاده کنیم و یا چرا باید استفاده کنیم؟

استفاده از این نوع سوله دلایل بسیار متعددی دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم، تا بتوانید اطلاعات کافی در رابطه با این نوع سوله کسب کنید.

 

ساخت سوله دو طبقه

فضای کم سوله دو طبقه

از دلایل مهمی که موجب شده تا از این نمونه سوله در فضای کاری استفاده شود، در اصل کمبود فضا جهت انجام پروژه‌های کاری است. سوله دو طبقه نسبت به سایر انواع سوله‌ها دارای فضای بیشتر و سطح طبقاتی بالاتری است که همین امر موجب بهبود کیفیت افزایش فضای مکان مورد نظر می‌شود. در نتیجه وجود فضای کم برای انجام پروژه‌های کاری باعث شده تا مردم به سمت خرید و ساخت و ساز سوله روی آورند. بررسی ها نشان می‌دهد که هزینه ساخت سوله دو طبقه برای خریداران بسیار مقرون به صرفه است.

جداسازی فضای سوله دو طبقه

یکی دیگر از دلایل خرید سوله دو طبقه امکان جداسازی بخش‌های مختلف ساختمان و سازه توسط آن است که می‌توان انجام فرآیند‌های مختلف در یک صنعت تولیدی را افزایش داد. با قرار دادن این سوله در ساختمان به راحتی می‌توان بخش‌های مختلف و مورد نیاز را جداسازی کرد و یا حتی چندین بخش مهم دیگر را نیز به آنها اضافه نمود.

در نتیجه داشتن یک سوله دو طبقه موجب افزایش تعداد بخش‌های مختلف یک ساختمان یا سازه می‌شود که پس از یک بررسی بسیار ساده می توان نتیجه گرفت در صنعت هایی ساخت سوله کاربرد دارد هزینه ساخت سوله دو طبقه در برابر راندمان کاری بالا و فضای مناسب این نوع سوله بسیار مناسب و اقتصادی است.

مدیریت و نظارت در سوله دو طبقه

دارا بودن دو طبقه برای سوله موجب فراهم آمدن امکانات زیادی در سازه، مخصوصا مدیریت و نظارت می‌شود. در طبقه پایین می‌توان اتاق‌های مخصوص کار و مکان‌های ویژه کارمندان را قرار داد و در طبقه بالا اتاق مخصوص رئیس و سهامداران را جایگذاری کرد. در این عمل نظارت و مدیریت رئیس موجب بهبود و ارتقا سطح کیفی می‌شود. همچنین کارمندان نیز از اینکه می‌توانند مدیر خود در جایگاه بالایی ببینند احساس مسئولیت پذیری در آنها بیشتر شده و توانایی کاری آنها افزایش می‌یابد.

 

نکات خرید سوله دو طبقه

خرید یک سوله دو طبقه نه تنها آسان نیست، بلکه بسیار سخت و پر هزینه است. سوله ها که همانند سازه‌های آماده آهنی و فولادی هستند با قیمت هنگفتی در بازار ساخت می‌شوند. بنابراین باید در خرید از تمامی جزئیات گرفته تا ریز هزینه ساخت سوله دو طبقه و نکات موثر در خرید آن را بدانید. 

سوله دو طبقه درجه یک

خرید سوله دو طبقه درجه یک و مناسب با سازه شما از جمله دردسرهایی است که تمامی افراد خواهان سوله با آن روبرو هستند. در ادامه با راهکارهایی که شرکت توسعه سازه و فلز دانیال صنعت، برای شما شرح میدهد می‌توانید سوله مورد نظر خود را با تضمین کمترین هزینه ساخت سوله دو طبقه خریداری کنید.

قدم اول در خرید یک سوله دو طبقه مناسب، داشتن اطلاعات کافی در رابطه با شرکت‌های ساخت سوله، میزان فروش، کیفیت مواد اولیه و سطح کیفیت سوله آن است. در میان تمامی این شرکت‌ها شما می‌توانید شرکتی که مختص این کار است و سابقه درخشان تری در ساخت سوله دارد را انتخاب کنید.

قدم بعدی نگاه کردن به لیست قیمت و جستجو درباره هزینه ساخت سوله دو طبقه است. گاها یک شرکت بسیار معتبر و با کیفیت است اما هزینه‌های پیشنهادی آن چندین برابر بودجه شما است. در نتیجه تمامی شرکت‌هارا از نظر کیفیت و مقدار هزینه ساخت سوله با یکدیگر مقایسه کنید.

سپس باید بررسی نیاز خود از سوله مورد نظر را دقیق و حساب شده انجام دهید. یعنی باید به تمامی ساختار سوله‌ها دقت کنید و سوله‌ای که متناسب با اسکلت بندی سازه شماست را انتخاب کنید. اگر سازه شما بسیار وسیع و دارای متراژ بالا است انتخاب یک سوله پیوسته و دارای اتاقک‌های زیاد انتخاب مناسبی برایتان می‌باشد. پس باید در هنگام انتخاب سوله این نکته مهم را مدنظر داشته باشید.

آخرین قدم که بسیار مهم نیز هست، توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی منطقه سازه خود است. برای مثال اگر آب و هوای بارانی و سردی دارد، شما باید از یک سوله مقاوم و فولادی با روکش ضد زنگ استفاده کنید تا در مدت کوتاهی دچار خرابی نشود.

 

ساخت سوله دو طبقه

همچنین اگر شما در منطقه گرم و خشک زندگی می‌کنید می‌توانید از سوله‌ای با مقاومت کمتر در جهت طراحی سازه خود استفاده کنید. هرچند که در تمامی شرایط شما باید از یک سوله مقاوم و درجه یک استفاده کنید اما باز هم دانستن شرایط اقلیمی و پیشگیری‌های لازم بد نیست و می‌تواند کمک بسیار چشمگیری در این زمینه به شما بکند. هزینه ساخت سوله دو طبقه، بسته به امکاناتی است که انتخاب می‌کنید و اینکه آیا می‌خواهید چه مزیت هایی داشته باشد متفاوت است.

انتخاب و خرید یک سوله دو طبقه مناسب و مورد نیاز بسیار سخت است ، از آنجایی که اکثر مردم اطلاعات کافی در رابطه با سوله‌ها را ندارند این عمل برای آنها دشوارتر نیز می‌شود. با خواندن این مقاله و دیگر مقاله‌های سوله مرتبط در سایت شرکت توسعه سازه و فلز دانیال صنعت، می‌توانید اطلاعات کاملی در رابطه با انواع سوله و کارایی آنها کشف کنید که در خرید و آگاهی از کمترین هزینه ساخت سوله دو طبقه کمک بسیار زیادی به شما می‌کند.

 

کاهش هزینه ساخت سوله دو طبقه

برای اینکه میزان هزینه ساخت سوله دو طبقه را کاهش دهیم ابتدا باید سوله را مدلی کاملا مناسب بسازیم و در انتخاب نوع سوله نسبت به اقلیم منطقه مورد نظر جهت احداث و نوع کاربری سوله نکات مهم را رعایت کنیم که این مبحث وابسته به تخصص سوله ساز است و باید سوله ساز شما تخصص خود را در این زمینه به اشتراک بگذارد. روش طراحی و نقشه کشی سوله دو طبقه بسیار مهم است و اگر مقدار متراژ سوله به صورت مناسب بهره برداری نشود قطعا می تواند هزینه های اضافی بسیاری را برای شما به بار آورد.

از تمام این موارد مهمتر انتخاب نوع سوله مهم است. کاملا مشخص است که سوله های سبک هزینه ساخت کمتری دارند که البته برای سوله های دو طبقه چون میزان بار سوله و در نهایت  تناژ کلی سوله بالاتر می رود بایستی دقت کرد که سوله ما از کدام نوع می‌باشد.

اغلب سوله های سنگین را از متریال  تیر ورق می سازند که تیرورق نسبت به سوله های نوع سبک هزینه کمی بیشتری دارد. اما همانطور که گفته شد هزینه ساخت سوله دو طبقه نیز کمی بیشتر خواهد شد. اما موضوع پر اهمیت هزینه نیست بلکه میزان استحکام سوله است. سوله باید کاملا ایمن و مستحکم  باشد و اگر بخواهیم همه چیز را فدای کم شدن هزینه ساخت سوله دو طبقه کنیم هرگز سوله ما کارایی و بازدهی لازم را نخواهد داشت.

 

پس اگرتصمیم دارید تا هزینه ساخت سوله دو طبقه خود را کاهش دهید بسیار مهم است که در قدم اول با سوله ساز متخصص همکاری نمایید تا بهترین نوع سوله را پیاده کنید. سوله های دو طبقه اغلب برای کارخانه های بزرگ طراحی و پیاده سازی می شوند که البته انجام محاسبات صحیح برای حفظ استحکام بسیار اهمیت دارد. پس به این نکته توجه داشته باشید که فنداسیون سوله متناسب با وزن و فشار کلی سازه اجرا شود زیرا اولین مرحله ساخت سوله حین اجرا، ساخت فنداسیون می‌باشد.

برای ساخت انواع سوله می توانید از تیم مشاوران توسعه سازه و فلز دانیال صنعت که یکی از متخصص ترین و باتجربه ترین شرکت ها در زمینه ساخت و اجرای انواع سوله های سبک و سنگین است کمک بگیرید.

هزینه ساخت سوله دو طبقه