قیمت ساخت جرثقیل دروازه ای کارگاهی

قیمت ساخت جرثقیل دروازه ای کارگاهی

ساخت انواع جرثقیل در صنایع مختلف، یکی از مهمترین موضوعات برای کاهش هزینه تولید،افزایش محصول و بالا بردن راندمان و بهره وری و همچنین بهبود و توسعه روش های انتقال  و جابه جایی مواد در کارگاه ها و کارخانه های بزرگ می باشد.استفاده از جرثقیل مناسب باعث صرفه جویی در هزینه ها و  بهره وری بیشتر می شود و در کنار آن می تواند ایمنی در کارگاه را نیز تامین و تضمین کند. از سوی دیگر، تهیه و خرید جرثقیلی که کارایی و کاربرد آن بیش از نیاز کارگاه صنعتی باشد  موجب اتلاف سرمایه بسیاری خواهد بود. همین موضوع به روشنی نشان میدهد طراحی ، مشاوره، ساخت، نصب ،راه اندازی، نگهداری و سرویس جرثقیل متناسب با کار از چه اهمیتی مهمی برخوردار است هنگام طراحی جرثقیل صنعتی، در قدم اول باید نکات زیر را مدنظر قرار داد:

 • ابتدا نوع جرثقیل مناسب برای کارگاه، نوع عملکرد و طرز بهره برداری از آن ( جرثقیل دروازه ای، مشاوره، جرثقیل  بازویی، و …)
 • دفعات و یا تعداد بارگیری و تخلیه و همچنین استارت واستوپ های جرثقیل
 • حداکثر  وزن قابل جابجایی محصول در محدوده كار گیر جرثقیل
 • شرایط کاری دستگاه و همچنین پیش بینی مدت زمان عمر جرثقیل
 • حالت های ابعاد بار و  اعمال بار قابل جابجایی
 •  شرایط محیطی کارگاه و شرایط  ویژه

با توجه به این نکات مهم در این بخش به توضیح کاملی در زمینه قیمت جرثقیل دروازه ای کارگاهی و مباحث دیگر می پردازیم. بنابراین با ما در ادامه همراه باشید.

 

جرثقیل دروازه ای کارگاهی

نکته مهمی که در زمینه خرید یا فروش جرثقیل دروازه ای  وجود دارد داشتن اطلاعاتی کامل از انواع جرثقیل دروازه ای کارگاهی و همچنین ویژگی های آنها است. جرثقیل های دروازه ای که با نام گنتری کرین نیز شناخته می شود یکی از انواع مدل های جرثقیل است که در آن باربری و تخلیه  بر روی شناور انجام می گیرد.

 جرثقیل دروازه ای کارگاهی در صنعت بسیار پرکاربرد بوده و از این جرثقیل در بندرها و مکان هایی که در آنجا پل سازی صورت می گیرد و همچنین در مکان هایی که نمی توان از جرثقیل های بسیار بزرگ استفاده نمود مانند سوله هایی که نصب تیر حمال در آنها امکان پذیر نیست، استفاده می شود.

به طور کلی می توان گفت از جرثقیل ها برای بالا و پایین آوردن و همچنین جابجایی وسایل مورد استفاده قرار می گیرند، اما از جرثقیل دروازه ای کارگاهی می توان به طور همزمان چند جابجایی را انجام داد.

جرثقیل دروازه ای کارگاهی دارای انواع مختلفی بوده و مهمترین نوع آن zpmc است که در ایران بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

ساخت جرثقیل دروازه ای کارگاهی

انواع جرثقیل دروازه ای

جرثقیل دروازه ای تک پل

جرثقیل دروازه ای تک پل دارای دهانه ای به قطر ۶ الی ۱۶ متر بوده و ظرفیتی معادل یک تا ده تن دارند. از این نوع جرثقیل ها می توان در دسته های کاری 2M و 1AM استفاده نمود.

از ویژگی های این آن ها می توان به وزن کمتر سازه وعلاوه بر آن برخوردار بودن از هزینه‌های کمتر در مقایسه با جرثقیل های دوپل اشاره نمود.

جرثقیل دروازه ای کارگاهی دارای قابلیت های زیادی از جمله نصب باسکول ، جود آژیر و موارد دیگر را یافت که وجود این قابلیت های منحصر به فرد است که بسیاری از مهندسان در صنعت از این نوع سازه استفاده می کنند.

برای اینکه بتوان عرض بیشتری را در جرثقیل دروازه ای کارگاهی پوشش داد باید از انواع کنسول دار این نوع جرثقیل ها استفاده کرد.

با توجه به اینکه ظرفیت و دهانه این نوع جرثقیل ها محدود است از آنها برای تخلیه، جابجایی و بارگیری در محوطه باز استفاده می شود.

 جرثقیل دروازه ای دو پل

ارتفاع جرثقیل دروازه ای دو پل ۱۴ تا ۳۰ متر است و ظرفیتی معادل ۵ تا ۵۰ تن را می تواند جابه جا کند. استفاده از جرثقیل دروازه ای دو پل در ظرفیت و دهانه های با ظرفیت بالاتر، بصورت اختصاصی نیز امکان پذیر می باشد و در دسته های کاری 4M، 3M, 2M ,1M قرار دارد .

جرثقیل دروازه ای دو پل از نگهدارنده کالسکه ای، بالابر و سایر تجهیزات الکترونیکی ساخته شده و مکانیزم ها توسط کابین اپراتور کنترل می شوند.

برای برق رسانی در این نوع سازه ها از کابل موتوری و فنری استفاده می شود.

استفاده از جرثقیل دروازه ای دو پل برای حمل و جابجایی بارهایی که دارای تناژ های زیادی هستند ،عملکرد بهتری دارد.

همچنین در صورت هر نوع خرابی، این جرثقیل نسبت به سایر مدل ها، آسان تر تعمیر شده و دارای انواع مختلفی از تجهیزات برای نصب می باشد.

 جرثقیل دروازه ای کارگاهی

از جرثقیل دروازه ای کارگاهی برای جابجا کردن بارهای ‏سبکی که وزنی بین ۱۲۵ تا ۵۰۰۰ کیلوگرم دارند در محیط های خاص که دارای وسعت کمتری هستند، استفاده می شود.

ارتفاع این نوع جرثقیل ها نهایتاً ۴ متر بوده و دهانه آن ها حداکثر ۶ متر است، اما می‌توان اندازه دهانه و ارتفاع این جرثقیل ها را به نسبت نیاز خود تغییر داد.

از دیگر ویژگی های جرثقیل دروازه ای کارگاهی می توان به وزن کم و همچنین سبک بودن آنها ، قدرت زیاد، طراحی به صورت دستی یا برقی، قادر بودن به حرکت و جابه جایی در تمام جهات، مونتاژ و دمونتاژ کردن به صورت سریع و بدون نیاز به ابزار خاص، استفاده از آنها در کارگاه های کوچک به دلیل طراحی و ساخت جمع و جور، قابلیت حرکت در سطوحی مانند سیمان، آسفالت، اپوکسی و سطح های ناهموار به دلیل دارا بودن چرخ های محرک چدنی لاستیکی، اشاره نمود.

از جرثقیل دروازه ای کارگاهی می توان در صنایع سبک استفاده نمود، زیرا کارایی و عملکرد وسیعی داشته و بسیار انعطاف پذیر می باشند.

از سوی دیگر از این نوع سازه ها برای جابجایی و حمل کالاها و مواد کارگاه هایی مانند کارگاه های جوشکاری ، در و پنجره سازی ، مونتاژ کاری و تراشکاری استفاده نمود .جرثقیل دروازه ای کارگاهی در کارخانجات صنایع چوب برای برای تعمیر و نگهداری نیز استفاده می شوند.

جرثقیل های جرثقیل دروازه ای متحرک

از این نوع جرثقیل برای جابجا کردن اجسام از یک مکان به مکان دیگر استفاده می شود و از طرف دیگر می توان از این نوع سازه ها برای بالا و پایین بردن اجسام یا برای حرکت دادن آنها به صورت افقی استفاده نمود.

جرثقیل دروازه ای متحرک همچنین می توانند چرخیده و اجسام را جابجا کنند. بنابراین این نوع جرثقیل ها در صنعت ساخت و ساز بسیار مورد استفاده قرار می گیرند .

ظرفیت این نوع جرثقیل ها تقریبا برابر ۱۲۵ کیلوگرم تا ۱۰ تن بوده و ۲ تا ۷ متر طول بازو دارند. بنابراین از آنها می توان در مکان هایی که دارای عرض زیاد تری هستند ، استفاده کرد.

جرثقیل دروازه ای متحرک علاوه بر قابلیت چرخش دارای مزایای دیگری نیز هستند که شامل قیمت کم و به صرفه آنها که باعث بالا رفتن صرفه اقتصادی استفاده از آن ها شده، می باشد. همچنین برای تهیه و راه اندازی این نوع سازه ها به زمان کمتری نسبت به انواع دیگر جرثقیل نیاز است.

قیمت جرثقیل دروازه ای کارگاهی

مزایای جرثقیل دروازه ای چیست؟

جرثقیل دروازه ای کارگاهی از جایگاه ویژه‌ ای در صنایع مختلف مخصوصا صنعت حمل و نقل برخوردار است. مزایای این سازه را می‌ توانیم به این صورت بیان کنیم:

 1. کارگیری و همچنین استفاده از جرثقیل دروازه ای کارگاهی بسیار ساده و نیاز به مهارت بالا  تخصصی ندارد.
 2. در فضاهای باز می توان با استفاده از جرثقیل دروازه ای متحرک اجسام مختلف را به راحتی جابجا کرد.
 3. جرثقیل دروازه ای کارگاهی از نظر میزان مصرف انرژی بسیار بهینه عمل می کنند.
 4. جرثقیل دروازه ای کارگاهی را می توان در انواع تک پل و دو پل در صنایع به کار گرفت.
 5. امکان اجرای و طراحی انواع جرثقیل دروازه ای کارگاهی به شکل های مختلف و متناسب با اهداف گوناگون وجود دارد. مجموعه این عوامل در کنار سهولت نگهداری و  هزینه‌ های اندک، از جمله مزایای انواع جرثقیل دروازه ای محسوب می شود.

 

مشخصات فنی جرثقیل دروازه ای کارگاهی

مشخصات فنی جرثقیل دروازه ای کارگاهی از جمله مهمترین مواردی است که باید قبل از خرید مورد بررسی قرار بگیرد. این مشخصات به طور کلی شامل مواردی همچون ارتفاع بالابری،توان جرثقیل، نوع بالابر، جنس سازه، منبع تغذیه و سیستم کنترل جرثقیل می‌ باشد.

جرثقیل های دروازه ای اغلب در دو نوع تک پل یا دو پل  طراحی و سپس ساخته می‌ شوند و ممکن است به صورت تک سرعت یا دو سرعت حرکت کنند. میزان توان جرثقیل به مقدار وزن تحملی باری اشاره دارد که جرثقیل می‌ تواند جابجا کند. ارتفاع بالابری نیز میزان قدرت جرثقیل در بالا بردن اجسام مختلف را نشان می دهد.

بالابرهای جرثقیل معمولا از نوع زنجیری و بکسلی هستند و منبع تغذیه آنها نیز غالباً جریان الکتریکی است. به جز این نکات جرثقیل های دروازه ای کارگاهی از نظر مشخصاتی چون پوشش بدنه، ارتفاع پایه ها، مقاومت در برابر رطوبت و گرما سرما و دیگر عوامل محیطی و برخورداری از برخی لوازم جانبی متفاوت نسبت به سایر می باشند.

 

 نقشه جرثقیل دروازه ای کارگاهی

قبل از ساخت و اجرای انواع جرثقیل دروازه ای کارگاهی لازم است که نقشه این سازه به صورت دقیق تهیه شود. در نقشه ساخت جرثقیل همه جزئیات مربوط به اجزای آن ذکر می شود. متغیرهایی همچون طول پل، ارتفاع پایه های جرثقیل و دهانه از جمله مواردی هستند که با توجه به اهداف مورد نظر در استفاده از جرثقیل دروازه ای در نظر گرفته می شود.

رعایت انواع استانداردهای لازم در طراحی و همچنین ساخت جرثقیل دروازه ای کارگاهی اهمیت زیادی دارد و عملکرد مناسب این سازه را این نکته تضمین می‌ کند. به همین دلیل لازم است که تهیه نقشه انواع جرثقیل از طریق مراجعه به کارشناسان مجرب کارکشته صورت بگیرد.

 

نکاتی درباره نصب جرثقیل دروازه ای کارگاهی

در قدم اول برای نصب جرثقیل دروازه ای کارگاهی باید مسیر حرکت جرثقیل و محل نصب سازه مورد بررسی قرار گیرد. پایه های جرثقیل دروازه ای کارگاهی باید از اندازه های یکسان برخوردار باشند و هیچ گونه ناهمگونی و انحراف در آنها دیده نشود. در ادامه ساخت جرثقیل دروازه ای کارگاهی همه ابزارهای لازم که شامل لیفتراک، خودروهای کشنده و ابزارآلات نصب و سپس آماده شده و اجزای جرثقیل با توجه به نقشه آن به یکدیگر متصل شوند.

 

قیمت جرثقیل دروازه ای کارگاهی دست دوم

قیمت جرثقیل دروازه ای کارگاهی دست دوم با توجه به مشخصات آن مشخص می‌ شود. قیمت جرثقیل دروازه ای کارگاهی دست دوم، جرثقیل دروازه ای متحرک دست دوم، جرثقیل دروازه ای تک پل دست دوم و… با توجه به مشخصات فنی خود قیمت‌ های متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند. در صورتی که قصد اطلاع از قیمت جرثقیل دروازه ای کارگاهی را دارید می توانید با کارشناسان گروه دانیال صنعت تماس حاصل کنید.

قیمت جرثقیل دروازه ای کارگاهی

خرید جرثقیل دروازه ای کارگاهی

جرثقیل دروازه ای کارگاهی از انواع جرثقیل های کوچک هستند. از این نوع جرثقیل دروازه ای در حمل و نقل بارهایی با وزن ۲۵ تا ۵۰۰ کیلوگرم استفاده می شود. میزان ارتفاع ستون های جرثقیل دروازه ای کارگاهی تقریبا در حدود ۴ متر یا حتی کمتر است و طول دهانه آن نیز می توان گفت حداکثر ۶ متر می باشد. با توجه به این ویژگی ها جرثقیل دروازه ای کارگاهی مناسب اماکنی با متراژ محدود و فضاهای کوچک است.

تنظیم دهانه و ارتفاع این جرثقیل و ایجاد برخی تغییرات در اجزای سازنده آن از جمله مزایای آن به شمار می رود. گروه دانیال صنعت به عنوان فروشنده رسمی جرثقیل دروازه ای کارگاهی  و همچنین فروش قطعات آن انواع جرثقیل کارگاهی را در اختیار خریداران قرار می دهد. در صورتی که قصد سفارش و خرید آنلاین و حضوری این جرثقیل را دارید می توانید از طریق بخش فروشگاه شرکت و همچنین با شماره گیری شماره های درج شده در سایت اقدام کنید.

 

کاربردهای جرثقیل دروازه ای

جرثقیل دروازه ای به عنوان یکی از جرثقیل های پرکاربرد در صنعت جهان از قابلیت بالایی برای سازگاری با شرایط گوناگون برخوردار است. ابعاد این نوع از جرثقیل دروازه ای را می‌ توان برای هر مقیاس مورد نیازی تنظیم نمود و علاوه بر آن با استفاده از بالابر آن می توان اقدامات مختلفی انجام داد. کاربردهای جرثقیل دروازه ای موارد متعددی را شامل می‌ شود.

جرثقیل دروازه ای متحرک می‌ توان به جای جرثقیل سقفی و همچنین در مکان های سرپوشیده استفاده کرد. در هر قسمت از ساختمان که امکان استفاده از جرثقیل های سقفی وجود ندارد استفاده از جرثقیل دروازه ای متحرک می تواند مفید باشد. علاوه بر آن جرثقیل های دروازه های متحرک کوچک به عنوان وسایلی ارزان قیمت به جای لوازمی ماننند لیفتراک در صنعت مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

از انواع دیگر کاربردهای جرثقیل دروازه ای می توانیم به استفاده از این سازه در حمل و نقل مواد خطرناک اشاره کرد. جابجایی برخی از مواد یا اجسام به صورت ایمن با استفاده از انواع جرثقیل دروازه ای به راحتی امکان پذیر است. جرثقیل دروازه ای متحرک گزینه مناسبی برای جابجایی محصولات، کالاها و سایر اجسام سنگین در فضاهای مختلف محسوب می شود.

در بسیاری از اماکن همچون تولیدی ها، کارخانجات، کارگاه ها، بنادر، انبارها، گاراژها و معادن از این نوع جرثقیل به فراوانی استفاده می شود.

 

مزایای انواع جرثقیل های دروازه ای کارگاهی

شاید شما هم نام Gantry Crane را برای انواع جرثقیل دروازه ای شنیده باشید. این تجهیزات  از یک یا دو پل با ضخامت قطور که به صورت افقی  تشکیل شده اند، بر روی دو پایه قطورتر نصب می شوند. با توجه به نام این سیستم ها، این جرثقیل می تواند بارهایی را با وزن بیش از 10 تن حمل و جابه جا کند. این سازه ها، کالاهای سنگین را به راحتی به مکان های مختلف انتقال می دهند.

 جرثقیل های دروازه ای با توجه به کارایی های گسترده ای که دارند، باعث افزایش بهره وری در صنایع صنعتی در طولانی مدت می شوند.

جرثقیل دروازه ای کارگاهی ، یک راه حل کارآمد و اقتصادی برای بلند کردن مواد و اجسام سنگین است. از طرف دیگر می توان آنها را مطابق میل خود ساخت تا نیازهای افراد را برطرف کند و از طرف دیگر به شما در کار با مواد کارآمد و ایمن کمک کنند.

امکان جابه جایی انواع جرثقیل های دروازه ای، یکی از مهم ترین ویژگی ها و امتیازهای آنها است. پایه های جرثقیل دروازه ای بر روی دو ریل امکان حرکت و جابه جایی دارند و الزاماً توسط یک ریموت و با دستور از  مرکز موتور الکتریکی قدرتمند، کنترل می شود. کار کردن با این سازه، بسیار ساده بوده اما در عین حال، به حساسیت و دقت بالایی نیاز دارند.

یکی دیگر از مهم ترین مزایای انواع جرثقیل های دروازه ای کارگاهی، نصب آنها متناسب با اندازه طول و عرض سوله صنعتی یا کارگاه است. اگر متراژ کارگاه کوچک باشد از جرثقیل دروازه ای تک پل استفاده می شود و اگر تمایل دارید بارهای سنگین را با جرثقیل جابجا کنید، باید از جرثقیل دو پل استفاده کنید.

 

جرثقیل دروازه ای کارگاهی

خطر جرثقیل دروازه ای کارگاهی

خطر آسیب دیدگی شدید و حتی مرگ در هنگام کار با جرثقیل ها  وجود دارد. علت بزرگ مرگ و میر ناشی از جرثقیل دروازه ای، برخورد بار جرثقیل با عابر پیاده است. از بسیاری از این حوادث و اتفاقات می توان با نوعی زنگ خطر، که هنگام نزدیک شدن عابر به جرثقیل ، به صدا در می آید، جلوگیری کرد.

 

اصول نصب جرثقیل دروازه ای گارگاهی و نکاتی ایمنی آن

برای نصب جرثقیل دروازه ای کارگاهی و راه اندازی آن در صنعت یا کارگاه ، نکات بسیاری را باید مورد توجه قرار داد. این نکات به قدری مهم است که به نوعی می توان گفت با سلامت جانی کارگران ارتباط دارد. استفاده از انواع جرثقیل ها بدون رعایت انواع نکات ایمنی، خسارت ها و آسیب های جبران ناپذیری را برای کارفرما همراه خواهد داشت.

 متداول ترین و رایج ترین  ابزارهای صنعتی برای حمل و نقل بارهای بسیار سنگین  جرثقیل سقفی و دروازه ای، تک پل و دو پل هستند.

با توجه به اینکه تمام اجزا و قسمت های انواع جرثقیل های دروازه ای در کارخانه و یا کارگاه ساخته می شود، فرآیند نصب به صورت مونتاژ در محل پروژه انجام می گیرد. برای نصب، توجه به بسیاری موارد الزامی است.

قبل از نصب جرثقیل باید زمین سوله صنعتی یا کارگاه را بازرسی کنید. زمین نباید شیب دار و یا دارای ناهمواری باشد. اگر جرثقیل روی زمین ناهموار نصب شود، هنگام حرکت با مشکلاتی بسیاری مواجه می شود. ریل های جرثقیل دروازه ای باید روی زمین تراز بندی شده نصب شود؛ بنابراین باید قبل از نصب سازه، زیرسازی های مناسب انجام گیرد.

فاصله بین پایه های جرثقیل دروازه ای کارگاهی، از اهمیت زیادی برخوردار است. این موضوع، استاندارد بودن سازه را را تضمین می کند. لاستیک های جرثقیل برای حرکت کردن باید صحیح و سالم باشند. زمانی که سازه را نصب می کنید در قدم اول باید مطمئن باشید که ریموت کنترل، خاموش باشد.

 باید تمامی موانعی که در مسیر تردد جرثقیل هست را، حذف کنید. برای راه اندازی سازه ابتدا باید ریموت کنترل را روشن کنید تا به آرامی حرکت کند. قبل از نصب جرثقیل ، حتماً نکات مهم را برای رعایت ایمنی بیشتر در مواقع سقوط بار مد نظر قرار دهید.

فیوزهای اصلی و فرعی برق جرثقیل باید به دور از منابع حرارت ، گرما و یا جرقه نصب شود. مسیر حرکت و جابجایی جرثقیل نباید از بالای کارگران عبور کند. افرادی که با این جرثقیل ها کار می کنند باید آموزش های کامل و لازم را دیده باشند.

 

نکات مهم در خرید جرثقیل دروازه ای کارگاهی

خرید جرثقیل دروازه ای کارگاهی متناسب با نیاز مشتری برای حمل بار مورد نیاز امکان پذیر است. بسته به اینکه محیط سوله، کارگاه یا کارخانه چقدر فضا دارد و باید بار با چه میزان وزنی جابه جا شود، انتخاب جرثقیل های مورد نیاز با رعایت حداکثر ظرفیت عملکردی انجام می گیرد.

جرثقیل های دروازه ای کارگاهی نوع سازه فولادی هستند که وزن زیادی دارند و قیمت نسبتا بالایی را دارا می باشند.. فروش و خرید این نوع جرثقیل الزاماً بهتر است از نمایندگی فروش  و یا  مرکز تولید کننده صورت گیرد. این نمایندگی های فروش می توانند مشاوره لازم را به مشتری بدهند و در صورت لزوم، از محل پروژه بازدید کنند و بهترین مدل جرثقیل را به صاحب پروژه پیشنهاد دهند.

شرکت دانیال صنعت، تولید کننده انواع جرثقیل کارگاهی و صنعتی ، این محصولات را با بهترین کیفیت و ایمنی بالا، طراحی و سپس به بازار عرضه می کنند. اگر برای جرثقیل های دروازه ای کارگاهی و سقفی نیاز به مشاوره دارید، کارشناسان ما آماده ارائه راهنمایی های لازم به شما عزیزان هستند.

قیمت ساخت جرثقیل دروازه ای کارگاهی