مزایای جرثقیل دروازه ای

مزایای جرثقیل دروازه ای

جرثقیل دروازه ای نوعی جرثقیل سقفی است که دارای یک یا دو تیر دارد و توسط پایه های مستقل پشتیبانی می شود و بر روی چرخ ها در یک مسیر یا سیستم ریلی پل، واگن برقی و بالابر حرکت می کند. آنها دارای ظرفیت بالابری از نیم تن تا پنج تن هستند و در ارتفاعات و دهانه های مختلف وجود دارند. جرثقیل دروازه ای قابل حمل یک راه حل اقتصادی برای مشکلات جابه جابه جایی اجسام سنگین است. کارگاه‌ها، انبارها، محوطه‌های باربری، راه‌آهن و کشتی‌سازی از جرثقیل‌های دروازه‌ای به عنوان راه‌حل بلند کردن اجسام خود استفاده می‌کنند.

 

انواع جرثقیل دروازه ای

نوع متداول جرثقیل دروازه ای دارای قاب “A” است اما آنها با پایه های L شکل و U شکل نیز در دسترس هستند. تمام جرثقیل های دروازه ای، چه یک تیر یا دو تیر برای بارهای سنگین و استفاده طولانی طراحی شده اند. این یک عامل است که آنها را به ابزاری مناسب برای بلند کردن وسایل سنگین تبدیل کرده است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر تیم مشاوران شرکت توسعه سازه و فلز دانیال صنعت با کادر متخصص و تجربه فراوان در رابطه با سازه های فلزی و انواع جرثقیل در خدمت شماست.

 

طراحی جرثقیل دروازه ای

جرثقیل دروازه ای در انبارها و خارج از اسکله حمل و نقل و در محوطه راه آهن استفاده می شود. آنهایی که برای استفاده در فضای باز استفاده می شوند به وسایل محافظت کننده در برابر آب و هوا مانند ضد باد، پوشش باران و محافظت در برابر صاعقه مجهز هستند. علاوه بر این، جرثقیل های دروازه ای با طراحی های ثابت یا قابل تنظیم ارتفاع و دهانه ساخته می شوند تا متناسب با نیازهای امکانات مختلف باشند.این جرثقیل ها دارای 5 تنظیم ارتفاع هستند و از این رو به راحتی برای انجام چندین کار به طور همزمان سازگار هستند.

 

ظرفیت جرثقیل دروازه ای

انواع جرثقیل های دروازه ای سبک دارای ظرفیت یک تا ده تن هستند و دارای یک تیرچه با نسخه های ثابت یا قابل تنظیم می باشند. جرثقیل دروازه ای سنگین دارای ظرفیت سی تا دویست تن بوده و به صورت ریل دو تیر نصب می‌شود.

مزایای جرثقیل دروازه ای قابل شمردن نیستند اما بزرگترین مزیت این است که شما می توانید جرثقیل دروازه ای خود را به گونه ای سفارشی کنید که قدرتی تا 10 تن داشته باشد و با متریال فولادی دارای دوام بهتر باشد. جرثقیل دروازه ای مبتنی بر ساختار فولادی بدون شک سنگین تر خواهد بود و برای چنین کارهایی که بار همیشه در ارتفاع قرار دارد مناسب است.

مزایای جرثقیل دروازه ای

انواع ظرفیت جرثقیل دروازه ای

  • یک و دو تن
  • پنج تن
  • ده و پانزده تن
  • بیست تن
  • سی تن
  • پنجاه تن و بیشتر

 

ایمنی جرثقیل دروازه ای

از دیگر مزایای جرثقیل دروازه ای می توان گفت که ایمنی جرثقیل های دروازه ای مدرن برای برآوردن نیازهای شغلی وابسته به جرثقیل ها و ایمن ماندن در طیف گسترده ای از موقعیت های کاری پرتنش طراحی شده اند. طراحی «قاب A » به از بین بردن خطر حرکت نوسانی کمک می کند. این نوع طراحی به عنوان راه حل پیشگیری از سرنگونی بار در سراسر جهان شناخته شده است. با این حال طراحی True A-Frame به جرثقیل دروازه ای کمک می کند تا با ارائه پایداری بهتر به کل ساختار، با این حرکت مقابله کند.

 

مزایای جرثقیل دروازه مدرن 

جرثقیل های دروازه ای مدرن برای ماندن در یک موقعیت ثابت برای مدت طولانی تر عالی هستند. بسیاری از جرثقیل های دروازه ای دوران قدیمی به دلیل عوامل مختلف برای ماندن در یک مکان جهت انجام کارهای ساختمانی طولانی مشکل ساز هستند.

 

ارتفاع جرثقیل دروازه ای

مزایای جرثقیل دروازه ای تنها در موارد گفته شده خلاصه نمی‌شود زیرا جرثقیل های دروازه ای برای انجام طیف گسترده ای از کارهای بالابری در دسترس هستند، هر نوع برای شرایطی که در آن استفاده می شود انتخاب و تطبیق داده می شود.

 

جرثقیل دروازه ای قابل تنظیم

انواع مختلفی از جرثقیل های قابل تنظیم وجود دارد که می توانند قابل حمل یا ثابت باشند. آنها می توانند ارتفاع، عرض و تیر افقی خود را برای رفع نیازهای بار تنظیم کنند. از اصلی ترین مزایای جرثقیل دروازه ای قابلیت تنظیم، انعطاف پذیری و راحتی آنهاست. بسیاری از جرثقیل های دروازه ای، صرف نظر از نوع، جنبه ها و ویژگی هایی دارند که قابل تنظیم هستند.

مزایای جرثقیل دروازه ای

مزایای جرثقیل دروازه ای حین مونتاژ

یکی دیگر از مزایای جرثقیل دروازه ای این است که میتوان آنها را در عرض چند دقیقه مونتاژ و جدا کرد و در کمترین زمان به کامیون های خدمات بار و تخلیه تحویل داد. جرثقیل های دروازه ای آلومینیومی قابل حمل را می توان تنها در 4 مرحله مونتاژ و یا دمونتاژ کرد که باعث صرفه جویی در زمان و تلاش دستی زیادی می شود. به دلیل وزن سبک و اندازه قابل حمل، می توان آنها را حتی به مناطق دورافتاده برد که جرثقیل های دیگر را نمی توان برد و مستقر کرد.

 

استحکام جرثقیل دروازه ای

انواع جرثقیل دروازه ای قابل حمل استحکام بسیار بالایی در مقایسه با بسیاری دیگر در صنعت دارد. اکثر صنایع نیاز بیشتری به جرثقیل های سبک وزن دارند که قابل حمل هستند و می توانند بارهای سنگین را نیز بلند کنند. یکی از مزایای جرثقیل دروازه ای آلومینیومی به دلیل استحکام این است که این جرثقیل به عنوان یک جایگزین مفید برای بسیاری از کاربردها عمل می کند.

 

قابلیت تنظیم جرثقیل دروازه ای

یکی از معروف ترین مزایای جرثقیل دروازه ای نسبت به سایر جرثقیل های سنتی این است که قابلیت سفارشی سازی بالایی دارند و می توان آنها را بر اساس نیاز صنایع سفارشی کرد. جرثقیل های دروازه ای را می توان به گونه ای سفارشی کرد که برای همه صنایع مناسب باشد.

انعطاف پذیری جرثقیل های دروازه ای آنها را به ابزاری ارزشمند برای مصارف صنعتی کوچک و بزرگ تبدیل می کند. جرثقیل دروازه ای معمولاً به جای جرثقیل سقفی استفاده می شود و جایگزین خوبی نیز هست.

 

موارد استفاده جرثقیل دروازه ای

تولید و ساخت

جرثقیل دروازه ای به طور گسترده در تولید صنعتی برای بلند کردن و جابجایی مواد، لوازم و محصولات استفاده می شود. همه انواع جرثقیل دروازه ای به دلیل ماهیت فرآیندهای تولید، بخش مهمی از صنایع خودرو، فولاد و هواپیما هستند. در صنعت خودرو و هواپیما، جرثقیل دروازه ای بخشی از نصب و جایگذاری موتورها می باشد.

تعمیرگاه ها

در تعمیرگاه های کوچک موتور، موتورهایی که قرار است تعمیر شوند باید بلند شوند و به گونه ای قرار گیرند که تکنسین بتواند تمام قسمت های موتور را مشاهده کند. جرثقیل های سقفی بزرگ یا غیرعملی هستند یا برای انجام کار کافی نیستند. به همین دلیل، تعمیرگاه ها به جرثقیل های دروازه ای قابل حملی وابسته هستند که ظرفیت بار برای بلند کردن موتور و تحرک برای تغییر مکان آن را دارند.

کارخانه های کشتی سازی

منطقه ای که بیشتر از جرثقیل های دروازه ای سنگین استفاده می شود کارخانه های کشتی سازی است. از آنها برای جابجایی بارهای بسیار سنگین و حمل قطعات استفاده می شود. هر قسمتی از یک کشتی حمل و نقل بزرگ و سنگین است، از موتورهایی که کشتی ها را تغذیه می کنند تا بارهایی که حمل می کنند. قابلیت ها و مزایای جرثقیل دروازه ای آنها را به انتخابی عالی تبدیل می کند.

انبارها

تطبیق پذیری از بزرگترین مزایای جرثقیل دروازه ای در عملیات انبارداری است. اگرچه می توان فرض کرد که انبارها فضایی برای جرثقیل های سقفی دارند، اما در بسیاری از موارد، ساختار ساختمان های انبار نمی تواند آنها را پشتیبانی کند. انبارها معمولاً از مجموعه ای از جرثقیل های دروازه ای وابسته به نوع بارهای ذخیره شده استفاده می کنند. به طور معمول، جرثقیل های انبار باید متحرک باشند، بنابراین می توانند بارهای بسیار سنگین را از تخلیه به بارگیری منتقل کنند.

مزایای جرثقیل دروازه ای

ساخت و ساز

صنعت دیگری که برای تحرک و ظرفیت بار به جرثقیل های دروازه ای متکی است، ساخت و ساز است. در صنعت ساخت و ساز نیروی کار برای ساختن یک سازه یا ساختمان تلاش می کنند. پس از اتمام کار از سازه مورد نظر خارج می شوند. این نوع ورود و خروج فوری به ابزارهایی نیاز دارد که می توان از آنها برای پیش بردن نیازهای برنامه استفاده کرد. به همین دلیل است که مزایای جرثقیل دروازه ای در صنعت ساخت و ساز بسیار مهم است. این واقعیت که یک جرثقیل دروازه ای قاب A بزرگ را می توان برای کار قرار داد و مونتاژ کرد و سپس آن را جدا کرد، آنها را به یک راه حل ایده آل برای بلند کردن ابزار حین ساخت ساختمان ها تبدیل می کند.

انواع اقلامی که جرثقیل دروازه ای برای بلند کردن آنها حین ساخت و ساز لازم است عبارتند از بلوک های بتنی، تیرهای نگهدارنده فولادی بسیار سنگین و ابزار الات سنگین وزن.

کانتینرها

یکی از مزایای جرثقیل دروازه ای قابلیت حرکت کانتینرهای حمل و نقل است که فوق العاده سنگین هستند و توسط هواپیما، قطار و کشتی حمل می شوند. برخلاف کانتینرهای حمل و نقل در گذشته که می‌توانستند با لیفتراک جابه‌جا کرد، این کانتینرهای بزرگ با اندازه خودرو جعبه‌ای با استفاده از جرثقیل‌های دروازه‌ای متحرک جابه‌جا می‌شوند، در محل مورد نظر قرار می‌گیرند و بارگیری می‌شوند و پس از اتمام مراحل جرثقیل دروازه ای آنها را بلند می‌کند تا روی کامیون‌ها یا قطارها قرار گیرند.

ظرفیت بار جرثقیل دروازه ای

تحرک و انعطاف پذیری جرثقیل های دروازه ای از دیگر مزایای جرثقیل دروازه ای به شمار می‌رود و آنها را به انتخابی ایده آل برای جابجایی کانتینر تبدیل کرده است. سهولت و ایمنی که جرثقیل دروازه ای ارائه می دهد عملکرد آنها را افزایش می دهد و فرآیندهای بارگیری را هموار می کند.

 

جرثقیل دروازه ای مقرون به صرفه

خرید، استقرار و استفاده از جرثقیل ها می تواند یک تجارت پرهزینه باشد اما مبلغی که برای استقرار جرثقیل های دروازه ای خرج می کنید در مقایسه با مزایایی که به شما میدهد بسیار کمتر است. جرثقیل دروازه ای به عنوان یک راه حل برای بلند کردن بارهای کوچک و بارهای سنگین طراحی شده است. از اصلی ترین مزایای جرثقیل دروازه ای توانایی آنها در بلند کردن بارها به طور موثر و ایمن برای افزایش بهره وری و صرفه جویی در زمان و هزینه است.

 

مشاوران شرکت توسعه سازه و فلز دانیال صنعت جهت پاسخگویی به سوالات پیش آمده در رابطه با طراحی ساخت و اجرای انواع جرثقیل و سازه فلزی در خدمت شما هستند.

معایب جرثقیل دروازه ای

مزایای جرثقیل دروازه ای