خرید سوله آماده | قیمت سوله آماده

سوله آماده

عمده کسانی که قصد تهیه یک سوله صنعتی را دارند، با سازه ای تحت عنوان سوله آماده برخورد داشته اند، سوله های آماده در واقع سازه هایی هستند که صفر تا صد پروسه ساخت شان در شرکت های سوله سازی شکل گرفته و پس از آماده سازی به محل مورد نظر منتقل شده و نصب می شوند.
با این تفاسیر می توانید حدس بزنید که سوله آماده همواره در دسته بندی سازه های سبک این مجموعه گنجانده می شود، البته طراحی، ابعاد و شیوه ساخت این سازه ها ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد.
یک سوله آماده ممکن است در عملکرد صحیح کسب و کار های بسیاری دخیل باشد و یا کاربرد های متعددی در حوزه های صنعتی، تفریحی، ورزشی و غیره داشته باشد، بنابراین خرید یک سوله آماده علاوه بر تحت پوشش قرار دادن کاربرد های گوناگون، می تواند پروسه تهیه آن سازه را سرعت ببخشد.

 

قیمت سوله آماده

از آنجایی که در فرایند ساخت یک سوله آماده از مقدار کمی آهن و اقلام مشابه آن استفاده می شود، این سازه علاوه بر داشتن وزن اندک، قیمت معقولی هم دارد.
البته که قیمت نهایی یک سوله سبک به عواملی همچون نوع فونداسیون، متریال استفاده شده، ابعاد دهانه، متراژ و غیره بستگی دارد‌.
البته که مراجعه به یک شرکت سوله سازی معتبر می تواند تا حد زیادی در کاهش قیمت سوله آماده موثر واقع شود، چرا که یک سازنده معتبر همواره در تلاش است تا بهترین سازه خود را به منصفانه ترین قیمت ها به دست خریدار برساند، مجموعه بزرگ دانیال صنعت مثالی واضح در این عرصه است.

 

خرید سوله آماده

با توجه به اهمیت صرفه جویی زمان برای بسیاری از مدیران و کارفرمایان، آمار خرید سوله آماده در طی سال های خرید رشدی صعودی را تجربه کرده است.
در هنگام خرید یک سوله آماده باید به معیار های گسترده ای توجه کنید که اولین نکته، در شرایط کنونی شما و انتظارات کاربری تان از سوله خلاصه می شود.
پس از آن باید به استاندارد های کیفیتی و امنیتی سازه درخواستی تان توجه کنید، از آنجاییی که انتظار می رود یک سوله در طی سال های متعددی برایتان مفید واقع شود، بررسی میزان استحکام و شرایط ایمنی آن در هنگام خرید جزو ضروریات است.
از آنجایی که در خرید سوله آماده شما نمی‌توانید به عنوان کارفرما حضور داشته باشید، انتخاب صحیح یک مجموعه سوله سازی از اهمیت بالایی برخوردار است.
مجموعه بزرگ دانیال صنعت یکی از بزرگ ترین و بروز ترین تولید کنندگانی است که در عرصه طراحی و تولید انواع سوله فعالیت می کند، کیفیت، ایمنی و قیمت اقتصادی سه عنصری است که همواره می توانید آنها را در سازه های تولیدی این عرضه کننده بیابید.
اگر قصد خرید سوله آماده و یا سازه هایی از این دست را دارید، بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر به اطلاعات درج شده در وبسایت مراجعه کرده و با مشاورین ما ارتباط بگیرید.

 

ساخت سوله آماده

 

اجزای سوله آماده

یک سوله پیش ساخته یا آماده دارای اجزای بسیاری است، قطعات کوچک و بزرگی که غیاب هر کدام شان می تواند سبب ناقص ماندن سازه بدست آمده گردد، برخی از مهم ترین تجهیزاتی که در پروسه ساخت سوله آماده دخیل هستند به شرح زیر است:
ستون ها
وال پست ها
پرلین
تیر کرین
سگرات
بولت
قوطی
جرثقیل سقفی
براکت
فریم

 

انواع سوله آماده

سوله های سبک پیش ساخته از لحاظ نوع کاربری به سه دسته سوله های خرپایی، یو بی ام و فضایی دسته بندی می شوند، از آنجایی که هر یک از این سازه ها دارای ساختار منحصر به فردی به نسبت دیگری هستند، کاربردشان نیز در امور مختلف متغیر است.

سوله پیش ساخته خرپایی

سوله های خرپایی یکی از مهم ترین سازه هایی است که در دسته بندی سوله های سبک آماده گنجانده می شوند، نداشتن محدودیت در اعمال متراژ و ابعاد دهانه، سوله خرپایی را به عضوی همه فن حریف تبدیل کرده است.
استفاده اندک از فولاد و سایر متریال اولیه و بهره گیری از یک طراحی هوشمند، از جمله عواملی است که سبب کاهش وزن و افزایش استحکام این نوع سوله ها می شود، لازم به ذکر است که با وجود این صفات پروسه حمل و نصب سوله با راحتی بیشتری انجام می شود.
سوله آماده خرپایی عمدتا به شکل دو بعدی یا سه بعدی نقشه کشی می شود، با این حال تولید سوله های قوسی، شیب دار، مسطح و غیره با تکیه بر سلیقه کارفرما امکان پذیر است.

سوله پیش ساخته یو بی ام

بدون شک سوله های یو بی ام جزو خاص ترین سازه هایی هستند که در دسته بندی سوله های آماده یافت می شود، یکی از تفاوت های بارز این سوله با دیگر سازه ها، نبود اسکلت، ستون و یا حتی جوشکاری است.
به علت عدم وجود این تجهیزات در ساختار سوله یو بی ام، این سازه وزن سبکی داشته و در قیمت های منصفانه ای معامله می شود، البته استفاده از سوله های یو بی ام در عرصه های کشاورزی و یا آن دسته از فعالیت هایی که نیازمند یک سازه بدون ستون هستند بیشتر رواج دارد.

قیمت سوله آماده

سوله پیش ساخته فضایی

سوله پیش ساخته فضایی عمدتا به واسطه طراحی های سه بعدی تولید می شود، آن دسته از کارفرمایانی که به سوله ای با ابعاد دهانه بزرگ نیازمند اند تهیه این سازه را در اولویت قرار می دهند.
سوله آماده فضایی ممکن است به هر شکلی ساخته شود، از آنجایی که متریال اصلی تشکیل دهنده سازه فضایی تیر ورق است، این نوع سوله مقاومت معقولی در مواجهه با زلزله و سایر بلایای طبیعی دارد.

 

انواع سوله آماده از لحاظ ظاهری

دسته بندی سوله های مختلف تنها در نوع کاربری آنها خلاصه نمی شود، بلکه سوله های آماده از لحاظ ظاهری نیز دارای تقسیم بندی های بخصوصی هستند، این تقسیمات عبارت است از:
سازه دو دهانه ۸
سازه دو دهانه ۸۸ و ۸۸۸
سازه چند ضلعی یا مدور

 

ساخت سوله آماده

طراحی، تولید و مونتاژ یک سوله پیش ساخته به طور تمام و کمال در کارخانه انجام می شود، به طور کلی فرایند تولید سوله آماده در دو بخش اصلی بدنه و اسکلت خلاصه می شود.
در گام اول طراحی سوله مد نظر تکمیل شده و اجزای اصلی آن بر طبق نقشه تولید می شود، در نهایت قطعات به دست آمده به واسطه جوشکاری به یکدیگر منسجم شده و با پیچ و مهره محکم می شوند.

 

مراحل ساخت سوله آماده

اصلی ترین مراحل ساخت یک سوله آماده عبارت است از:
برشکاری
مونتاژ قطعات
جوشکاری اولیه
جوشکاری تکمیلی
رنگ آمیزی

 

مراحل طراحی سوله آماده

طراحی یک سوله آماده نیز همانند پروسه ساخت آن مستلزم پشت سر گذاشتن مراحل متعددی است، برخی از این مراحل عبارت است از:
طراحی نقشه توسط مهندسین سوله سازی و نرم افزار های مرتبط
تعیین ابعاد سوله توسط کارفرما
برآورد متریال مورد نیاز سوله با توجه به ابعاد و محل نصب
انتخاب رنگ سوله و اعمال آن

خرید سوله آماده

پوشش بدنه سوله آماده

پوشش بدنه یک سوله با کیفیت باید به گونه انتخاب شود که علاوه بر داشتن استحکام بالا، وزن و چگالی اندکی داشته باشد، علاوه بر آن باید به گونه ای طراحی شود که تعویض و جایگزینی آن به سهولت انجام شود.
برخی از مناسب ترین پوشش هایی که می توان در یک سوله آماده به کار برد عبارت است از:
انواع ساندویچ پانل
کارتن پلاست
فایبر گلاس
فوم متشکل از سنگ، پشم و پشم شیشه

 

مزایای سوله آماده

یک سوله پیش ساخته یا آماده ممکن است دارای مزیت های بسیاری باشد، برخی از این مزایا به شرح زیر است:
عدم نیاز به اجرای فونداسیون
حذف اعمالی همچون بتن ریزی و آرماتور بندی
داشتن صرفه اقتصادی
سبک بودن
مقاومت در برابر زلزله
امکان ساخت سوله آماده با ابعاد و ارتفاع زیاد
امکان حمل آسان
امکان گسترش سازه

 

کاربرد سوله آماده

یک سوله بر اساس مشخصه هایی که دارد می تواند در عرصه های مختلفی مورد استفاده‌ قرار بگیرد، برخی از این عرصه ها عبارت است از:
تعمیرگاه
میدان تره بار و غیره
نمایشگاه های موقت و دائم
سفره خانه
رستوران های بین راهی
امکان آموزشی
کشتارگاه
مرغداری‌
ورزشی

خرید سوله آماده | قیمت سوله آماده